Mikä vitutti eniten lamassa?

Minua vitutti eniten se että ylivelkaantuneet kahden asunnon keinottelijat saivat pitää kotinsa ja saivat velkansa anteeksi viidessä vuodessa.
2420
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

että meni koti,ja jäi velkaa mitä maksan loppuikäni.

Äänestä
  • Itse asuin viime vuosiin asti asunnossa, jonka takaajalta meni asunto alta lainaani maksaessa :) Itse pääsi velastani eroon seitsemässä vuodessa, kun lasketaan mukaan oikeusprosessi :) Nyt odotellaan hirveän velan kanssa seuraavaa kuprua, toivottavasti tulee pian, ettei tarvi maksaa tätäkään lainaa, tähän asti olen maksellut pekkiä korkoja.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Oma kanta kirjoitti:

Minua vitutti eniten se että ylivelkaantuneet kahden asunnon keinottelijat saivat pitää kotinsa ja saivat velkansa anteeksi viidessä vuodessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu