nestettä kuljettajan jalkatilassa?

Meinasin siivota auton kumimattoja, mutta huomasin että kuljettajan puoleisen maton alla oli reilu puolen sentin kerros vihertävää nestettä. Jarrunestettäkö?
Onkos kellekkään muulle käynyt näin, tässä huomista ja huollon avautumista odotellessa kyselen? Auto siis s70 diesel.
3484
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

oli mun 98 s70:ssä 2.5 20v. Lämppärinkennolle tulevien letkujen tiivisteet oli kivikovat eli ainakin niissä oli vikaa ja nyt seurailen tilannetta..ainakin vuoto on vähentynyt, en ole satavarma loppuiko mutta jos ei niin sitten luulen tuota itse kennostoa vialliseksi.

Äänestä

pitäis kai käydä lääkärillä tutkituttamassa sitä alapään ongelmaa, se yleensä korjaantuu katetrilla sellainen muovipussi

Äänestä
  • jos sulla tommonen ongelma on! ja mitä tarkoitit kun sanoit että muovipussi korjaantuu katetrilla?? AMIS!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


S70 kirjoitti:

Meinasin siivota auton kumimattoja, mutta huomasin että kuljettajan puoleisen maton alla oli reilu puolen sentin kerros vihertävää nestettä. Jarrunestettäkö?
Onkos kellekkään muulle käynyt näin, tässä huomista ja huollon avautumista odotellessa kyselen? Auto siis s70 diesel.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu