Uretaanitahrat karmissa

Asensin terassin oven ja spruuttasin uretaanivaahtoa rakoihin.
Tunaroin hommaa sen verran että urtsia tuli liikaa ja sitä pursusi raoista töhrien myös itse karmia.
En poistanut purseita heti peläten että se leviää vielä pahemmin vaan odotin kuivumista.

Miten uretaanitahrat lähtevät parhaiten maalatusta karmista?
1408
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Suurimmat pois ihan mekaanissesti ensin. Jäljelle jää keltainen läikkä. Sitä joutuu hieman hankaamaan. Joku kevyesti hiova pesuaine, esim. VIM ja sitten karhennettu sieni/rätti. Itse käytin ikkunoissamme samaan tarkoitukseen jopa teräsvillaa, mutta sen kanssa kannattaa olla varovainen ettei maali lähde!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ure Taani kirjoitti:

Asensin terassin oven ja spruuttasin uretaanivaahtoa rakoihin.
Tunaroin hommaa sen verran että urtsia tuli liikaa ja sitä pursusi raoista töhrien myös itse karmia.
En poistanut purseita heti peläten että se leviää vielä pahemmin vaan odotin kuivumista.

Miten uretaanitahrat lähtevät parhaiten maalatusta karmista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu