tuijien lannoitus

istutin ne viikko sitten, tarvitseeko ne nyt juurtumisen aikana jotain lannoitetta? millaista. kaapissa olisi kekkilän havu-rooravinnetta, mutta mikä on sitä joka on vihreetä ja lisää vihreyttä??? vai onko tämä sitä? tämä on väriltään punaista. kiittää.
1842
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

ei lannoitetta jos olet istuttanut uuteen multaan, jos vanhaan ravinneköyhään maahan niin pistä vähän, havut tarttee aika vähän muutenkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


koska`? kirjoitti:

istutin ne viikko sitten, tarvitseeko ne nyt juurtumisen aikana jotain lannoitetta? millaista. kaapissa olisi kekkilän havu-rooravinnetta, mutta mikä on sitä joka on vihreetä ja lisää vihreyttä??? vai onko tämä sitä? tämä on väriltään punaista. kiittää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu