huomanneet että teidän kasvot on toiseltapuolen erinäköiset. Peittäkää kasvonne kädellä vuorotellen ja katsokaa peilistä? Se on jännä huomata että se näkyy että on Kalat.
Hei kaikki Kalattaret ja Kalamiet..
6
1585
Vastaukset
- tätäkin
kun katon mun handuu, on toiselta puolelta niinku kupera ja toiselta niinku kaareva. Ja mieti sormenpäitä, toisella puolen kynnet ja toisella ne sormenjälet, ei hitto jännää, oon varmaan kala vissiinki. (sekin kans et toisella puolen päätä karvoja ja toisella naama, tääkin siis).
- ceuz
oikeesti on. erilaiset, vasen puoli on pal parempi ku toinen.
- vasen parempi
ceuz kirjoitti:
oikeesti on. erilaiset, vasen puoli on pal parempi ku toinen.
On minullakin ja aina ollut. Jo nuorena luokkakaverit huomasivat eron esim. silmissäni. Vasemmasta puolestani tykkään itse enemmän. Mutta eikö niin ole kaikilla ihmisillä eikä vain kaloilla?
- *ehkäpä*
onhan se varmasti jännä huomata tuokin seikka..
Pidän kuitenkin velvollisuutenani kertoa, että jokaiselle ihmisellä on epäsymmetriset kasvot :D- kuh
esm.oinaat ja muut kehittyneet on joka suunnasta samanlaisia, eestä takaa ja jopa lentsikasta katottuna.
- on kalansilmät
eri paria. Toinen näkee lähelle, toinen kauemmas.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17322269Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant749476Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.297470Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va806315SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1825940Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot344956HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1084610Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1014366Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo852036Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k781332