punaiset läiskät muistona..

eli miten saisin semmoset punaiset läskät(arvet?),jotka on jääny finneistä pois?mitään konsteja et noi sais häipymään?oon kyllästynyt aina peittämään niitä kaikenmaailman peitevopiteilla ja kuivattavat peitevoiteet vaan pitkittää niiden punaisten läiskien poistumista..=(
2514
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

jotai ne on sanonu sinkkivoiteesta tai muuten vaa sinkin syömisestä.itellä eioo kyl kokemusta

Äänestä

käyttänyt sinkkivoidetta ja kyllä se vähän on auttanut punaisiin arpiin... hitaasti kylläkin...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


..finneistä kirjoitti:

eli miten saisin semmoset punaiset läskät(arvet?),jotka on jääny finneistä pois?mitään konsteja et noi sais häipymään?oon kyllästynyt aina peittämään niitä kaikenmaailman peitevopiteilla ja kuivattavat peitevoiteet vaan pitkittää niiden punaisten läiskien poistumista..=(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu