Apua ei käynnisty

Poistin vanhan radion peugeot partner 1.9D -03sta eikä auto enää käynnisty. Mistä etsisin ongelmaa?
2373
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

mutta lähtisin liikkeelle siitä että tarkastat kaikki auton sulakkeet, että ovat ehjänä. Jos on soittimen poiston aikana joku piuha osunut runkoon ja polttanut moottorin sulakkeen.

Äänestä

Olikohan radio alkuperäisasenteinen "erikoismankka" vaiko ihan jälkiasennettava normaali musiikinpyöritin. Tuli vaan siitä mieleen, kun uusissa autoissa on mankan yhteyteen tungettu varashälytintä ja jopa ilmastoinnin säätöä. En aivan mahdottomana pitäisi, että käynnistyksen esto on mennyt päälle, kun mankka on revitty irti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


peugeot partner kirjoitti:

Poistin vanhan radion peugeot partner 1.9D -03sta eikä auto enää käynnisty. Mistä etsisin ongelmaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu