Onko kokemuksia?Elämäniän kestävä liitto?
Vaakanainen-Skorparimies
10
2002
Vastaukset
- vaakuli*
Mua on pitkään ahdistanut, et skorppari haluaa kaiken tapahtuvan heti ja nyt :/ jo kaks skorppari tullut vastaan enkä eroa heissä näe :S
- vaaka n
Naimisiinkin pitäisi mennä, jos ei tänä päivänä, niin seuraavana. Kauhea analyyttinen selvitys ja papatus joka asiasta.
- Moonaliisa.
Voin kertoa kokemuksesta,että vaakanaisella ja skorpparimiehellä yhden yön juttuja.Skorppari ei halua muuta vaakanaisesta.Ikävä kyllä vaikka sielunkumppanilta vaikuttaisi.Mun kokemus.
- mehiläinenmaija
Ikinä en oo skorpparimiehen kanssa suhteeseen asti edenny vaikka sielunkumppaanuudelta on tuntunu. Eli toiminut vaan skorpparin himojen tyydyttäjänä, ei sekään hassumpaa, mutta suhteeksi asti.. ei. Skorpioni lähtee karkuun vaikka horoskoopit väittää muuta.
- Moonaliisa.
mehiläinenmaija kirjoitti:
Ikinä en oo skorpparimiehen kanssa suhteeseen asti edenny vaikka sielunkumppaanuudelta on tuntunu. Eli toiminut vaan skorpparin himojen tyydyttäjänä, ei sekään hassumpaa, mutta suhteeksi asti.. ei. Skorpioni lähtee karkuun vaikka horoskoopit väittää muuta.
Veit sanat suustani,pakenee kun aamu valkenee....Vältän tästä lähtien.
- Kallellaan ollaan?
Moonaliisa. kirjoitti:
Veit sanat suustani,pakenee kun aamu valkenee....Vältän tästä lähtien.
Munkin kokemus skorppareista on, että kiihotan niitä, mutta lähinnä seksuaalisesti. Siinä suhteessa kiinnostus ei laannu ja skorppari katselee perään vielä vuosienkin päästä haikaillen. Mutta parisuhde..ei helposti. Heti, jos esim. osoitat jotain omaa tahtoa, lähtee skorpparin auto pihasta.
Paras on kun "antaa skorpparin ymmärtää", mutta ei "ymmärrä antaa". Skorpparit antaa paljon itsestään jo pyöriessään ympärillä ja vaikka seksi onkin kuumaa, siitä jää ainakin mulle skorpparin jäljiltä "tyhjä olo", valitan ): Tolla varmaan tekemistä just tunnepuolen kohtaamattomuuden kanssa. Semmoisia ajatuksia mulla. - Nimetön
Kallellaan ollaan? kirjoitti:
Munkin kokemus skorppareista on, että kiihotan niitä, mutta lähinnä seksuaalisesti. Siinä suhteessa kiinnostus ei laannu ja skorppari katselee perään vielä vuosienkin päästä haikaillen. Mutta parisuhde..ei helposti. Heti, jos esim. osoitat jotain omaa tahtoa, lähtee skorpparin auto pihasta.
Paras on kun "antaa skorpparin ymmärtää", mutta ei "ymmärrä antaa". Skorpparit antaa paljon itsestään jo pyöriessään ympärillä ja vaikka seksi onkin kuumaa, siitä jää ainakin mulle skorpparin jäljiltä "tyhjä olo", valitan ): Tolla varmaan tekemistä just tunnepuolen kohtaamattomuuden kanssa. Semmoisia ajatuksia mulla.mulla vaakanaisena kokemusta skorpparista sen verran et hyvä miespuolinen ystävä on. ja hyvin tullaan toimeen jos ei liian usein nähdä. pari päivää samassa paikassa kiristää molempien hermoa!! mut muuten oikeen mielenkiintosia keskusteluja ja hömöilyjä.. hauskaa ei puutu!!
- jutta-r
Nimetön kirjoitti:
mulla vaakanaisena kokemusta skorpparista sen verran et hyvä miespuolinen ystävä on. ja hyvin tullaan toimeen jos ei liian usein nähdä. pari päivää samassa paikassa kiristää molempien hermoa!! mut muuten oikeen mielenkiintosia keskusteluja ja hömöilyjä.. hauskaa ei puutu!!
kokemuksia teillä skorppareista . . . itselläni vain hyvää sanottavaa skorppari miehestä. Oltiin sentään 10 vuotta yhdessä ja suhde tuntui joka aamu kun oltaisiin juuri tavattu.
Muut asiat ajoi kuitenkin eri teille . . . jälkeenpäin ajatellen ei olisi sittenkään pitänyt erota, vaan korjata ongelmat ;=(((
- horoskoopeissa sanotaan EI
Siis ainakin kaikissa horoskoopeissa mitä mä olen koskaan lukenut, sanotaan, ettei vaaka ja skorppioni sovi yhteen... no mä olen kaks vuotta asunu skorpparin kanssa ja kihloissakin ollaan oltu puoltoista vuotta... ja mun mielestä ollaan onnellisia! Riidat on kyllä tulisia, mutta niin on sovinnotkin ;) Aikomus ainakin on pysyä yhdessä koko elämä. Hyvät puolet voittaa huonot. Niin ja mä siis olen itse vaaka.
- skopu-vaaka
miehen äiti on itse vaaka ja hänen miehensä skorpioni ja ovat olleet yhdessä parikymmentä vuotta ja onnellisia, muutaman talonkin rakentaneet. Itse olen skorpioni ja eronnut vesimiehestä, nyt seurustelen vaakamiehen kanssa ja täytyy sanoa, etten ole niin hellää ja herkkää miestä ennen tavannut, tietty vähän päättämätön on ja on itsekin sen sanonut, mut kenessäpä ei "vikoja" olisi, niitä löytyy itsestäkin..Yhdessä on niin tajuttoman hyvä olla..ollaan juteltu, et ollaan sielunkumppaneita..Minä kuulemma seuraan aina hänen sydämessään, minne ikinä hän meneekin..
Kaiken kaikkiaan ihana mies...
Tsemppiä vaan kaikille skopu-vaaka liitoille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois
Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v1742517Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from562060Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276601981- 1041977
Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit
https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen321966Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)
Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la621297- 1221146
Poistettuun aloitukseen
Ei se mulle ollut varmastikaan. En usko vaik sille tuntuukin että oisit voinut olla eräs. Mut niin mäkin pelkään. Ei201003- 55948
No miten meni?
Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘110887