Yhteensopivuuksista...

Oinas(n)

Kennelläkään kokemusta Aurinko-Oinas, Nouseva-Neitsytnainen ja Aurinko-Jousimies, Nouseva-Rapumies.... Oinaan ja Jousimiehenhän useimmissa tapauksissa olen kuullut sopivan yhteen, mutta miten noi nousevat sitte peliin vaikuttaa?

2

1265

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • O-nousu neitsyt

      Jostakin kumman syystä oon aina hiukan kartellut jousimiesM:iä suhdemielessä. Ystävinä ja kavereina ne on mitä mahtavimpia tyyppejä. Meillä on sama huumori, sama letkeä elämänasenne ja ennen kaikkee sporttitausta. Tykätään vauhdista ja vaihtuvista maisemista. Kaikki jouskarimiehet, joita tunnen on, varsinaisia hulivilejä. Hyvännäköisiä, urheilullisia, ymmärtää pukeutumisesta, välittäviä ja huolehtivia, naiset tykkää ja niitten seurassa viihtyy aina. Parikin jouskaria on osoittanut mua kohtaan syvempiä tunteita, mutta jotenkin toi tyyli suhteessa vähän arveluttaa. Mä oon heikkona semmoisiin vähän totisempiin ja ujohkoihin miehiin, jotka ehkä puhuu harkitummin mutta toimii todella. Ulkoisesti veskarimies vetää veteläksi ja semmoisen kanssa syntyy yleensä jännite ja mielenkiintoiset jutut. Ja mä tykkään erityisesti siitä veskarin erillisyydestä ja vapaudenkaipuusta, kun oon itsekin pikkusen sitä maata.

    • jousimiesukko

      Mulla on kuuden vuoden seurustelukokemus kyseisestä yhdistelmästä. Voin sanoa, että alku menee hyvin ja seksi toimii, mutta loppua kohti hiipuu kuin lehmän häntä. Meidän suhteessa jousimiespoika paljastui myöhemmin valehtelijaksi ja pettäjäksi. Eikä osannut edes hävetä saati sitten katua tekosiaan.

      En suosittele.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      101
      8043
    2. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      107
      5657
    3. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      279
      5003
    4. Haluun sua niin paljon

      ❤️🥰🥹 Miehelle
      Ikävä
      49
      4943
    5. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      76
      3717
    6. Mitä palveluita mies..

      Haluaisit tilata minulta? -N
      Ikävä
      54
      2940
    7. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      64
      2667
    8. Olet oikeasti ollut

      Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.
      Ikävä
      22
      2508
    9. Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit

      Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘
      Ikävä
      29
      2442
    10. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      42
      2358
    Aihe