VP 280

Tere,
Pentan 280 vetolaitteen peruutushaka ei pidä ja huomasin että pari jousta on nähtävästi poikki.

Pencentrasta saa jousia, mutta kun ei oikein tiedä miten ne siellä istuu. Ajattelin, että löytyisiköhän jotain räjäytyskuvaa tms. että pääsisi arpomaan oikean järjestyksen.
2409
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

on kulunut ja osissa on muutenkin liikaa klappia.
Uusi kaikki ja testaa kunnolla.

Äänestä
  • Näyttää ihan hyvältä. Se ei vaan palaudu yläasentoon ja huomasin että siitä on jousi poikki. Se on se mikä on tapin/akselin ympärilla.
    Lähinnä vain mietityttää miten saan sen hässäkän kasattua jos joudun purkamaan sen jousen vaihdon takia. Ja lisäksi ei oikein ole selvillä miten se jousi siihen tulee.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Pakki puuttuu kirjoitti:

Tere,
Pentan 280 vetolaitteen peruutushaka ei pidä ja huomasin että pari jousta on nähtävästi poikki.

Pencentrasta saa jousia, mutta kun ei oikein tiedä miten ne siellä istuu. Ajattelin, että löytyisiköhän jotain räjäytyskuvaa tms. että pääsisi arpomaan oikean järjestyksen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu