parfyymi hinnat

nina34

Onko joku kiinnittänyt huomiota parfyymi kaupan hintoihin siljalla.Oltiin risteilyllä muutama kuukausi sitten ja nyt viikko sitten viimeksi ja hinnan nousu oli huimaa verrattuna edelliseen kertaan!!!Hinnat oli monissa tuotteissa noussut 2-5e/tuote.Ylihinnoitteleeko Tallink tuotteitaan,eipä kannata enää ostaa "verovapaa"parfyymeja jotka ovat melkein samoissa hinnoissa kuin maissa!!!

7

881

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • en ymmärrä

      olla halvempia kuin maissa? Taxfree ei ole enää sitä samaa kuin oli ja loppuu kokonaan pian. Ja jos tarvitsee niin eikö ole pääsasia että rahalla saa sillä eihän koskaan ole ollut halvempaa hakea laivalta kuin ostaa omasta Sokoksesta ? vai väitätkö jotain muuta?

      • pitämään

        hauskaa ja siinä sivussa tekemään "halpoja" ostoksia. Sille, että Tallink nostaa hintoja, ei ole mitään muuta perustetta, kun sitä ns. taxfreetakaan" ei ole enää olemassa, ole kuin se, että homma on tallinkilla niin kuralla, että yritetään lopun edellä vaikka mitä.


    • muuten

      että laivassa hajuvesipullo on yleensä 50ml kun taas maissa vain 30ml??!!
      kun vertaa pullon kokoa ja hintaa niin kannattaa ostaa laivasta. Tosin myönnetään että ennen oli laivalla halvempaa...

    • nina34

      uutta tietoa ole että pakkauskoot ovat erit maissa ja laivalla,sitä ne on aina olleet.Siis ei tax-free ainakaan toistaiseksi ole loppu vaan tuotteet,niin viinat,tupakat,parfyymit kuin vaattetkin ovat yhä verovapaita laivoilla.Ihmettelinpä vaan miten hinnat ovat päästy nostamaan melkein maiden tasolle...Ja verrattuna siljan entisiin hintoihin

    • vertailu

      Tallinkin Parfymerian tax free -hintojen ja Vikingin ja Finnairin välillä, ei paljon eroja löydy. Hinnannousua on siis kautta linjan, älä anna mielikuvaa että vain Tallink nostaisi hintoja!

    • Siinä-raja

      Ei hullu ole se joka pyytää. Vaan se joka maksaa sen pyydetyn.

    • Anonyymi

      Hinnat laivan nettihinnastossa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      87
      1863
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      157
      1331
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      68
      1141
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      65
      1012
    5. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      82
      941
    6. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      87
      862
    7. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      128
      850
    8. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      29
      836
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      47
      827
    10. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      810
    Aihe