mistä hypokloriittia??

Homehtuneen öljymaalipinnan pesuun suositellaan hypokloriittiliuosta.

Tietääkö kukaan mistä voi ostaa ja paljonko kustantaa vai riittääkö tehot Alepan kloritessa laimennettuna?

Eli onkohan klorite samaan kamaan pohjautuvaa?

Onko kellään kokemusta mustahomeen seinäpesusta?

Kiitos
21079
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

sisältää, tikkurilan pullossa.

Pesu, huuhtelu ja maalit päälle.

Äänestä

Mene siivoustarvikehyllyn luokse. Pullojen kyljessä seisoo varsin selvästi mikä sisältää hypokloriittia ja miten paljon. Mainitsemasi tuote menettelee. Hintakin lienee n. puolet Tikkurilan samansisältöisestä tuotteesta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


maalijaska kirjoitti:

Homehtuneen öljymaalipinnan pesuun suositellaan hypokloriittiliuosta.

Tietääkö kukaan mistä voi ostaa ja paljonko kustantaa vai riittääkö tehot Alepan kloritessa laimennettuna?

Eli onkohan klorite samaan kamaan pohjautuvaa?

Onko kellään kokemusta mustahomeen seinäpesusta?

Kiitos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu