Voisiko joku viisaampi kertoa mihin loimaa käyttää perimänsä koiraveron? Miksi sitä peritään jos sen maksamatta jättämiseen menevät kustannukset eivät kata perityn veron määrää? Minusta kissat saisi laittaa samankaltaisesti verolle, nehän saavat elellä tällä hetkellä juurin niin kuin kulkukoirat aikoinaan jonka vuoksi koiraveroa yleensäkin alettiin vuonna yksi ja kaksi periä. On mailma mallissaan, kun oma koira pitää kytkeä ettei mene naapurin tontille, mutta naapurin kissa kyllä perkele käy päivittäin meidän nurkalla paskomassa! Ei minulla kissoja mitään vastaan ole, ei se kissojen vika ole, se kuuluu sen luonteeseen, mutta omistajat hoi, sopisiko jos koirani kävisi päivisin paskalla sinun kotipihallasi?
koiravero
lemmikki!
2562
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Katso loimaan valtavaa kulttuuritarjontaa ja siinä istuvia sataa päälikköa ja sihteeriä! Sinne uppoaa, kuin sinne... sinne..
Kotoista on tämäkin että otetaan taas koiravero tuoreena aiheena esiin. Selvittiinhän lumien sulamisen jälkeen paljastuneista jätöksistä. Pidetään piski kotona ja maksetaan verot valittamatta.