MUN (kauriin)

MIES...

...on kalat ja on kaikista miehistä ja merkeistä ollut miehekkäin, luotettavin, seksikkäin, romanttisin ja ihanin!! on saanut mun "hippulat vinkumaan"!! ymmärtäväinen, ahkera, tunteellinen ja suvaitsevainen ihminen. välillä vähän takertuvainen ja yli-mustasukkainen, mutta jos selittää kauniisti ja oikeassa tilanteessa sen häiritsevän, ymmärtää kyllä antaa periksi vähän.

tämä menee nyt vähän aiheen sivuun, mutta....oon todella rakastunut ja salaa mietin jo häitä!!!! iiiikkkkkkk!!!!!!! oon vasta 20!!! ja se 27!!! apuaaaaaa!!!!! auttakaa!!! pelottaa ja jännittää!!!!!! ollaan oltu 1 vuosi yhdessä...tosin etäsuhteessa...asutaan eri paikkakunnilla...on ihan epätodellinen tunne, en oo ikinä edes ajatellut, että voisin olla näin onnellinen!!!!! tiedän, että se rakastaa mua suunnattomasti ja niin myös minäkin, mutta...SILTI PELOTTAA!!! mulla on niin paljon toteuttamattomia haaveita ja kestääkö rakkaus ja meidän suhde ne, se pelottaa...oon fiksu, hyvännäköinen ja lämmin, joten ei olisi ongelmaa saada miestä ja maailmahan on miehiä täynnä, mutta ettäkö näin ihanaa?!?! en tiedä löytäisinkö enään samanlaista....mutta silti en tiedä, miten olla...omat tunteet ja järki on kovassa taistelussa keskenään ja joka päivä ajattelen eri tavalla...mutta silti se saa mun oloni niin hyväks joka kerta kun ollaan yhdessä...ehkä jonkun neuvo voisi antaa perspektiiviä?


MORE PISCES IN THE WORLD PLEASE!!!!!!!

2

746

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • minullakin

      Itsekin seurustelin kalat-miehen kanssa n. 3 v.
      Nykyisin olemme kavereita! Minunkin mieheni "oli" herkkä, romanttinen, luotettava, seksikäs... lisäksi meitä yhdisti yksi tärkeä asia elämässä: MUSIIKKI.
      Mutta ajan kuluessa ahdistuin mustasukkaisuuteen (jopa omalle pienelle pojalleni!) ja siihen, etten
      saanut juurikaan omaa aikaa - hän oli koko ajan kiinni minussa, jos ei muuten
      - niin soitellen ja tekstaillen "all the time".
      Moninkertaisena kauris-naisena (itselläni mm: venus vesimies/kuu kaloissa) AHDISTUIN!

      Yhteiselämämme meni siihen, että hän "kuulusteli, nipotti ja motkotti"...
      Venus-vesimiehenä ahdistuin lisää.
      (Meillä oli kylläkin 350 km:n välimatka viikolla, näimme vain viikonloppuisin ja lomilla).
      Tiedän, ettei ns. kauko-rakkaus sovi kaikille, mutta itse olin tyytyväinen, kun sain
      hoitaa viikolla oman yritykseni asioita sekä olla pienen poikani kanssa).

      Tulin siihen tulokseen, että ko. kalat-mies (en yleistä!) OLI MINULLE liian feminiininen persoona.
      Kaipaan edelleenkin itsenäistä/miehekästä/herkkää/luottavaista ja luotettavaa miestä! Näköjään tällaisen itsenäisen moninkertaisen kauris-naisen tällaisten lisä-höysteiden kera on vaikea löytää sopivaa miestä itselleen... (toisin sanoen jokaisella omat heikkoudet ja vahvuudet ja jos ei toimi, niin ei toimi ;).

      Tämä oli vain meidän tarinamme. On otettava huomioon, että kaikilla meillä on erilaiset lähtökohdat, elämän kokemukset ym:t.

      TEILLE TOIVON KAIKKEA HYVÄÄ: RAKASTAKAA TOISIANNE TÄYSILLÄ, KUN SILTÄ TUNTUU, EI KANNATA PELÄTÄ JA MIETTIÄ ENEMPIÄ...

      • myös kauris, kuu kalat, ven...

        Mulla myös oli kalatmies, meitä yhdisti aluksi monikin ihana asia, mutta ajan mittaa se mustasukkaisuus jne. alkoi ahdistamaan. Välillä tuli myös tunne, että olen jokin näyttelyesine, niin kauan kun olin siisti ja puunattu ja pidin suoraan sanottuna turpani kiinni kaikesta negatiivisesta. Kun tuli riitoja, ne oli hirveitä ja heijastelivat kaikkeen elämäämme, myös makuuhuoneessa, vaikka pari ensimmäistä vuotta suhteestamme olivat seksuaalisesti todella aktiivisia. Lopulta hermot petti siinä suhteessa, oltiin oltu yli 4 vuotta yhdessä. Minäkin toki toivon alkuperäiselle kaikkea ihanaa suhteeseen:) En halua maalata piruja seinille.

        Nykyiseni on härkä ja olen ollut hänen kanssaan pidemmän aikaa kuin ensimmäisessä suhteessa (lähes 5 vuotta). Löysin nykyisestä kosolti samoja piirteitä, mutta enemmän niitä hyviä puolia. Härkä on itsevarmempi ja itsenäisempi, mutta kuitenkin haluaa viettää aikaa yhdessä ja ilmoittelee miten menee, muistaa ja kunnioittaa minua. Ehkäpä sinäkin voisit löytää samanmerkkisenä (kauris, kuu-kalat, venus-vesimies-tyyppinä) härästä elämänkumppanin?;)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      101
      8133
    2. Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut

      Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m
      Maailman menoa
      90
      7401
    3. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      87
      5587
    4. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      72
      5546
    5. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      114
      4763
    6. Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"

      Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo
      Maailman menoa
      123
      2538
    7. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      48
      2418
    8. Ei välimatka meitä erottanut

      Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e
      Ikävä
      6
      1379
    9. Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!

      Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol
      Maajussille morsian
      7
      1374
    10. Kohta taas mesikämmeneen

      Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa
      Ähtäri
      46
      1220
    Aihe