lapsiperhe jurmalaan

tim

olisiko kellään kokemuksia kolmen lapsen 13,11,8 vuotiaiden reissusta jurmalaan 3-4 päivän paketti mahd. lentäen riikaan ja mitä kautta olette pakettinne ottaneet, melko hyvää hotellia myös etsitään mihin koko lauma mahtuu

9

2477

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • me kans

      olisi tarkoitus matkustaa riikaan. Siis kiinnostaa kannattaako 13-ja 15-vuotiaiden kanssa lähteä, onko siellä mitään heitä kiinnostavaa, kiitos jos joku jaksaa vastata

      • lila

        Kyllä kannattaa mennä lasten kanssa(teinien) riikaan.
        On paljon nähtävää heillekin. Kannatta mennä kiertoajelulle kestää n.1,5h näkee ja kokee paljon. Zeppeliinihalleita he löytävät merkkivaatteita edullisesti ja sellaisia mitä ei suomesta saa.
        Matka Jurmalaan jossa on uskomattomattomat hiekkarannat, on jo sinällään elämys jos matkustaa paikallisjunalla on puupenkit ja lipuntarkastajat joka vaunussa.Huom! Jurmalassa menee koko päivä.

        Ihmisten kiireettömyys on uskomatonta. Aktiviteetejä löytyy jos minkä moisia.

        Lento Tampere-Pirkkalasta on niin lyhyt että sen kyllä jaksaa.


    • matkaa

      Pari vuotta sitten matkassa oli mukana 12-vuotias. Tietenkin uimarantaelämää, kiertelyä Jurmalan arkkitehtuuria katsomassa. Yksi päivä Riiassa, jossa ohjelmassa vanhan kaupungin kiertelyä, käynti eläintarhassa, shoppailuakin. Yhtenä päivänä käytiin Jurmalan Livu Akvapark -vesipuistossa. Dzintarin ulkoilmakonserttilavalla sattui olemaan menossa lasten ja nuorten musiikki- ja tanssifestivaalit ja olimme katsomassa huikean hienoa loppunäytöstä. Eli kyllä siellä muutama päivä pitäisi saada menemään. Majoituksesta en niin paljon iedä, omamme ei ollut kovin tasokas. Baltic Beach Hotel sijaitsee hyvällä paikalla(rannalla Majorin kohdalla). Siellä on hyvin eri hintaisia huoneita ja huoneistoja.

    • unohtui

      En tiedä missäpäin Suomea asutte, mutta Ryanairillahan pääsee Tampereelta todella edullisesti ja hotellin voi varata netistä. Majoitus kannattaa mielestäni varata Majorista tai viereisistä kylistä, niin on lähimpänä palveluita. Matkaa lentokentältä ehkä noin 15 km. Jotkut hotellit noutavatkin lisämaksusta lentokentältä, mutta taksillakin pääsee.

    • LATVIAAN

      RYAN AIR TAMPEREELTA JA AIR BALTIC HESASTA

      LISÄKSI VALMISBUSSIMATKOJA MM. MATKA-VEKKA

      KATSO WWW.JURMALA.LV

      • LENTOKENTÄLTÄ

        PUNAISET RELLUT VARMIMMAT .. VARMISTA HINTA ETUKÄTEEN


      • Hiljainen Kuiskaaja
        LENTOKENTÄLTÄ kirjoitti:

        PUNAISET RELLUT VARMIMMAT .. VARMISTA HINTA ETUKÄTEEN

        Miksi huudat palstalla?


      • MITÄ IHMETTÄ?
        Hiljainen Kuiskaaja kirjoitti:

        Miksi huudat palstalla?

        YRITÄ SNOBBAILLA!


      • snobbailla
        MITÄ IHMETTÄ? kirjoitti:

        YRITÄ SNOBBAILLA!

        luulisi osaavan käytöstavat,ota se Caps Lock pois päältä,,,jookos?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      264
      4626
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      132
      3003
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      44
      2807
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      76
      1761
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1624
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1503
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      59
      1370
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      95
      1262
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1139
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      212
      1138
    Aihe