Tanssi ei ole syntiä,vaan

Lars Levi Laestadius on pistänyt omia sääntöjä omasta päästään,jotka eivät perustu Raamatussa mihinkään kohtaan.
14865
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

En tunne koko heppua.

Äänestä
  • Aloittaja

    kirjoitetaan Laestadius,jos et muuten usko niin käy katsomassa GOOGLELTA.

    Äänestä

Katsopa, millaista elämää vietetään tanssilavoilla ja niiden ympäristöstä. Sielunvihollisen pidot ovat noissa paikoissa. Kristityille sopii toisenlainen lauantai-illan viettotapa.

Äänestä
  • Aloittaja

    tosiaankaan löydy tanssia kieltävää kohtaa.

    Äänestä

  • Vihjailet kertomatta perustuuko juttusi omakohtaiseen kokemukseen vai johonkin vl-piireissä levitettyy myyttiin. Tai johonkin muuhun.

    Äänestä

Raamatussa ei todellakaan kielletä tanssimista. Se on näitä uusia perinnäissääntöjä.

Äänestä
  • Aloittaja

    kieroilua hyväkseni tässä aloituksessa,mutta en kerro sitä mikä on kysymyksessä.
    Näyttää siltä että minun aloitukset eivät kelpaa jostakin kumman syystä,sillä mikähän tuossa kakkossivun aiheessa oli vikana,kun se piti poistaa?

    Äänestä

Tuolla viikko, pari sitten sinulta tiedusteltiin, minkä lähteen mukaan LLL olisi rankannut pystypainin synniksi. Samoin siellä odottaa vastausta pari muutakin kysymystä.

Taidat itse tanssia, kuin noin innolla sen synnittömyydestä paasaat.

Äänestä
  • Aloittaja

    synnitön kuin sinäkin.

    Äänestä

  • jj.vaha-tuisku kirjoitti:

    synnitön kuin sinäkin.

    Niin kauan kuin tieteellisesti muuta todistetaan, saat tyytyä uskomaan, että minä olen syntisempi.

    Äänestä

  • Aloittaja

    Perusutelias kirjoitti:

    Niin kauan kuin tieteellisesti muuta todistetaan, saat tyytyä uskomaan, että minä olen syntisempi.

    Olut tai konjakki?

    Äänestä

  • jj.vaha-tuisku kirjoitti:

    Olut tai konjakki?

    Noiden litkujen sijaan juon mieluummin vichyä (riittävän suolaista perusmallista), viskiä ja valkkkaria. Maitoa sen paremmin kuin kahviakaan en litki.

    Miten nämäasiat ovat omalla kohdallasi?

    Äänestä

  • jj.vaha-tuisku kirjoitti:

    synnitön kuin sinäkin.

    Kuka olet, joka voit sanoa olevasi synnitön?

    Äänestä

>>Lars Levi laestadius on pistänyt omia sääntöjä omasta päästään

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jj.vaha-tuisku kirjoitti:

Lars Levi Laestadius on pistänyt omia sääntöjä omasta päästään,jotka eivät perustu Raamatussa mihinkään kohtaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu