Mulla on The Sims 2 ja siihen lisäosa Kauppa auki, mutta siis asiaan: Kun on se koodi, millä saa kaksoset, niin koitin sitä koodia. Se toimi, mutta miten kaksosille voi antaa nimet? Minulla niiden nimeksi tulu vain Poikavauva. Onko jotain konstia/koodia saada niille laitettua itse haluamansa nimet?
Ja kaikkia hyviä koodeja muutenkin tähän viestiketjuun =)!
Ja kaikkia hyviä koodeja muutenkin tähän viestiketjuun =)!
Vastaukset 7
Vanhimmat
Olet vahingossa klikannut hiirtä niin että et ole voinut antaa nimiä pennuille. Voit muuttaa lapsien nimet SimPE-ohjelman avulla.
Ihan normaalisti niille voi kyll antaa nimet, mut oot vahingossa vaan hyväksyny poikavauvan suoraan :/ Simpee en ainakaan mä suosittele, koska se sekottaa pelii.
kirjoita koodi: boolprop testingcheatsenabled true
sitten shift pohjaan ja klikkaat jotain simiä, valitset "Spawn" ja sieltä "Tombstone of L & D" sitten sillä simillä minkä nimen haluat vaihtaa niin sillä klikkaat normisti sitä hautakivee mikä ilmesty ja sieltä valitset "rename sim"... sun pitää kyllä odottaa että muksut kasvaa taaperoiks niin saat klikattua niiden ollessa valittuna. :P oliko tarpeeksi vaikeasti selitetty? :D
voi vaihtaa nimen. Aluks tuo boolprop, sitten klikkaa vauvaa shift pohjassa. Tulee eri vaihtoehtoja, valitte Make selectable. Ensin vauvan kuvake häviää, toista sama, niin se tulee takas ja valittavaks.
Ite oon niin kärsimätön, etten malta odottaa vauvan kasvua =)
ai sen pystyy niinki tekemään, tuota en itte olisi kylä hiffannu ku jätän koodienkäytön mahdollisimman vähälle. kiitos kun täydensit viestiäni. :D
hei sinä joku uusi täällä, voisitko antaa kauppa auki pelin sarjanumeron mulle kun multa on hävinnyt :s
Tässä on; [toimuuvuus takuuta en anna]
DA5M-ED4A-GN5V-CTBS-722P