Onko ihan ok että IVF tuoresiirron jälkeen 6pp tulee pahoinvointia ja pahanolon tunnetta? Suuhun tulee karvas maku kun kyykistyy. En ole aiemmin kärsinyt närästyksestä tai muusta semmoisesta. Mitään muita tuntemuksia ei ole. Kahvin juonti etoo ja ajatuksena vaikka tavallisesti sitä juon. Olen sitten mehulinjalla ollut. Turvotusta on myös vatsalla onko sekin ok? Näin ekakertalaisena kaikki uusi tuntuu niin omituiselta. Vastatkaa, kiitos!
Apua pahoinvointiin
Auttakaa...
7813
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
tutulta kuulostaa...Mulla oli ihan samanlaisia oireita, ja lääkärikin sanoi,et ne voi johtua lääkkeistä yms. muutoksista, joita koko prosessi on saanut aikaan. mulla viimeksi oireet loppuivat sitten kun lopetin lääkkeet, koska raskaus ei valitettavasti alkanut...Koita kestää, tsemppiä ja plussaonnea!
unohdin äsken sanoa, että sain reseptillä pahoinvointilääkettäkin, metopram, muistaakseni. sitä kuulemma voi tässä vaiheessa vielä ottaa. kysäise lääkäriltäsi!
Minäpä kysyn heti kun menen töihin josko saisin reseptin kun olen alalla töissä hoituu tämmöset hommat ilman ajanvarausta. Ja iso KIITOS minä jo säikähdin että näin aikaisin tulee tämmöset olotilat. Kaikkihan ei tiedä näillä päivillä olevansa edes raskaana.
TÄRPÄNNYT!! itselläni alkoi pahanolonpuuskat siinä pp 8. meille syntyi kaksoset.
Tässä tämä kirjoituksen aloittaja jatkaa.. Jos ois tärpännyt niin kaksoset on mahollista kun tehtiin kahden top alkio siirto... Ja miehellä kaksoset edellisestä avioliitosta...
heips! ilmoittele nyt sitten ihmeessä,et miten sulla menee! meille tehtiin viime ke 16.5 pas, ja nyt jännätään...Olen itse slomalla vielä ke asti, lugesteron aiheuttaa niin kauheaa huimausta ja väsymystä,että alta pois... pidetään peukkuja!
Mulla on tullut väsymystä ton Lugen käytön alotuksen jälkeen. Vähän vaikeaa kun teen yötyötä mutta saanhan nukkua vaikka kaiket päivät. Ilmoittelen kun jotain kuuluu. Onnea uleekin.