Kioski - hässäköitä Oulussa

Ei ole turvallista mennä enää kioskille.

Kaleva.plussassa; Kaijonharjussa iskettiin puukolla ja Tuirassa Koskitiellä grillillä vietiin rahat aseella uhaten-.-
41118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

No ei se sullakaan oo helppoa kun Kaijonharjussa lyyään puukolla ja Tuirassa viiään vielä rahatkin.
Kyllä sun tuolla tuurilla kantsis pysyä kotona.

Äänestä

ei kannata kulukee takki auki lepattaen, sillon jostain loukosta ilmestyy jonninsortin sankari nyrkit pystysä uhoomaan mikänääkiluuletolevas. takki kiini ylös asti vaan ja linnunpelätti-look ni tyytyvät vaan naureskelleen.

Äänestä
  • Miten minustakin tuntuu että kyllä rauhallisesti kioskilta makkaraa hakeva saa olla ihan rauhassa.

    Äänestä

Kyllä on kioskinpitäjät menneet röyhkeiksi kun tuollaista tekevät asiakkaille, eihän sinne tosiaan kannata enää mennä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Asko666 kirjoitti:

Ei ole turvallista mennä enää kioskille.

Kaleva.plussassa; Kaijonharjussa iskettiin puukolla ja Tuirassa Koskitiellä grillillä vietiin rahat aseella uhaten-.-

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu