Murhaaja jengillä

merkki.????????? Mikä on tämän maailman tulevaisuus??????
1656
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tosin en tiedä, onko kyseessä varsinainen murhaaja-jengi.
Tämän johdosta heistä tehdään nykyään elokuvia, joissa heidän jenginsä nimi ja logo on jotain aivan muuta. Jos käyttää ilman lupaa TM:ää, siitä voi olla todella vakavat seuraukset. Tämän johdosta monikaan ei uskalla kirjoittaa edes keskustelupalstoilla tuon jengin oikeaa nimeä, muuta kuin tv-dokumenteissa ym. jo julkisuuteen ja kaikkien tietoon tulleissa asioissa. Kyseinen jengi on tehnyt murhia, tappoja, huumerikoksia... mutta heidän logoaan erittäin etäisesti muistuttavaa lasten paitaa ei saa heidän mielestään kaupata.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


suojeltu tavara- kirjoitti:

merkki.????????? Mikä on tämän maailman tulevaisuus??????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu