Tyyny ja rypyt

Hei, kertokaa vinkkejä minkälaisella tyynyllä ei tulisi pystyryppyjä silmäkulmiin? KOkeilin jo beaty pillowta, mutta ihan samanlaiset vekit naamassa kuin tavallisellakin tyynyllä.

5

1626

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sannie

      Ystävättärelläni (39v) on sama "ongelma", mutta se johtuu kuulemma siitä, että hän nukkuu paljon kyljellään ja mahallaan, jolloin kasvojen iho venyy ja menee ryppyyn mm. juuri silmäkulmista. Välttääkseen täysin ihon rypistymisen nukkumisen aikana, hänen pitäisi opetella nukkumaan vain selällään.
      Ehkä sulla on sama juttu, tai jos rypyt näyttää tulevan kankaasta, niin ei sekään ole tyynyn vika vaan tyynyliinan.

    • 46464646464646

      Jouduin lopettamaan mahallaan nukkumisen kun naamassa oli hiihtolatu aamulla, ja ei muuten heti palaudu... Harmittavaa, kun mahallaan nukkuminen on niin ihanaa.

      Minulla on tullut mahallaan ja kyljellään nukkumisesta urat dekolteealueelle. Varmasti johtuu siitä, että tuli otettua kesäisin aurinkoa ja kimmoisuus on vähentynyt myös iän myötä. Ei muuta kuin lehmänkello kaulaan niin rypyt ei näy jos on avoinaisempi pusero.

      Ei kai kukaan jaksa selällään nukkua koko yötä, tulee paikat kipeiksi?

      Ei saa syödä hyvää, ei saa juoda alkoholia, ei saa nukkua mahallaan, ei saa ja ei saa

      • Juormunaama

        Miten onnistuit tuossa nukkuma-asennon muuttamisessa? Minä myös olen koko "pienen" ikäni nukkunut parhaiten mahallani ja olen kyllä oppinut NUKAHTAMAAN selälläni, mutta herään aina mahaltani naama juormuisena.


      • 46464646464646
        Juormunaama kirjoitti:

        Miten onnistuit tuossa nukkuma-asennon muuttamisessa? Minä myös olen koko "pienen" ikäni nukkunut parhaiten mahallani ja olen kyllä oppinut NUKAHTAMAAN selälläni, mutta herään aina mahaltani naama juormuisena.

        Hei

        Täytyy tehdä totaalinen päätös niin, että se jää alitajuntaan. Vaikka olen rakastanut mahallaan nukkumista, en enää yöllä edes käänny mahalleni.

        Olen aikanaan joutunut muutamia kertoja hyödyntämään alitajuntaani, kun tehtiin leikkauksia, joissa ei voinut kääntyä mahalleen.


      • 46464646464646
        46464646464646 kirjoitti:

        Hei

        Täytyy tehdä totaalinen päätös niin, että se jää alitajuntaan. Vaikka olen rakastanut mahallaan nukkumista, en enää yöllä edes käänny mahalleni.

        Olen aikanaan joutunut muutamia kertoja hyödyntämään alitajuntaani, kun tehtiin leikkauksia, joissa ei voinut kääntyä mahalleen.

        tuota kirjoitusasua. Täytyisi hyödyntää esikatselua. Eli tehtiin leikkauksia joidenka jälkeen ei saanut kääntyä mahalleen.

        Noin se piti mennä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Henkirikos kiuruvedellä

      Poliisi tutkii maaliskuussa tapahtunutta 50 luvulla syntyneen kuolemaa henkirikoksena. Missä päin tälläinen sattunut
      Kiuruvesi
      115
      3756
    2. Ketkä haukkuu suomalaisten ÄO:tä?

      Siinä on kaksi vaihtoehtoa, joko siis rutiköyhä vajaaälyinen vasuri tai venäläinen. Kyllähän täällä käy suomenvenäläisi
      Maailman menoa
      149
      3743
    3. Diesel-ammattilainen kehuu Sanna Marinia

      "Sanna Marinin (sd) hallitus loi neljä vuotta sitten väliaikaisen polttoaine­tuki­järjestelmän, kun energianhinnat nousi
      Maailman menoa
      24
      2544
    4. Pitkänperjantain kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta

      🧠 Mitä se kertoo "riikka"-nimimerkin lähijunassa tapahtuneesta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus purs
      Maailman menoa
      5
      2325
    5. 100 prosentin perintövero korjaisi myös Hitas-ongelman

      Moni ei uskalla kieltäytyä perinnöstä maineen menettämisen uhalla, joten sitten tulee näitä tilanteita, joissa joutuu es
      Maailman menoa
      30
      2138
    6. Olen aika varma

      että meidän tiemme risteäminen oli ainutkertainen tapahtuma elämässäni. En tule koskaan kohtaamaan ketään muuta, joka sa
      Ikävä
      48
      1322
    7. Läpäiseekö Martina Aitolehti Erikoisjoukot - kyllä vai ei?

      Martina Aitolehti on pärjännyt mainiosti Erikoisjoukoissa. Yrittäjä on mielipiteiltään napakka ja hän sivaltaakin koulut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      30
      1147
    8. Ei ne päivät ole samanlaisia...

      Toisena hymyillään ja katsellaan silmiin, toisena taas tuntuu ettei edes tunneta toisiamme, vältellään ja katseet ei vah
      Työpaikkaromanssit
      33
      912
    9. Mikä on miehekäs mies?

      Kertokaa naiset. >Simiti<
      Sinkut
      137
      905
    10. Poika. Edes suuret lyyrikot eivät auta kostonhimoista.

      Kostonhimotutkani tuuttaa, etkä saa minua astumaan estradille. Korkeintaan välillä hiukan kutittelen...
      Ikävä
      110
      803
    Aihe