Hei, kertokaa vinkkejä minkälaisella tyynyllä ei tulisi pystyryppyjä silmäkulmiin? KOkeilin jo beaty pillowta, mutta ihan samanlaiset vekit naamassa kuin tavallisellakin tyynyllä.
Vastaukset 5
- Sannie
Ystävättärelläni (39v) on sama "ongelma", mutta se johtuu kuulemma siitä, että hän nukkuu paljon kyljellään ja mahallaan, jolloin kasvojen iho venyy ja menee ryppyyn mm. juuri silmäkulmista. Välttääkseen täysin ihon rypistymisen nukkumisen aikana, hänen pitäisi opetella nukkumaan vain selällään.
Ehkä sulla on sama juttu, tai jos rypyt näyttää tulevan kankaasta, niin ei sekään ole tyynyn vika vaan tyynyliinan. - 46464646464646
Jouduin lopettamaan mahallaan nukkumisen kun naamassa oli hiihtolatu aamulla, ja ei muuten heti palaudu... Harmittavaa, kun mahallaan nukkuminen on niin ihanaa.
Minulla on tullut mahallaan ja kyljellään nukkumisesta urat dekolteealueelle. Varmasti johtuu siitä, että tuli otettua kesäisin aurinkoa ja kimmoisuus on vähentynyt myös iän myötä. Ei muuta kuin lehmänkello kaulaan niin rypyt ei näy jos on avoinaisempi pusero.
Ei kai kukaan jaksa selällään nukkua koko yötä, tulee paikat kipeiksi?
Ei saa syödä hyvää, ei saa juoda alkoholia, ei saa nukkua mahallaan, ei saa ja ei saa- Juormunaama
Miten onnistuit tuossa nukkuma-asennon muuttamisessa? Minä myös olen koko "pienen" ikäni nukkunut parhaiten mahallani ja olen kyllä oppinut NUKAHTAMAAN selälläni, mutta herään aina mahaltani naama juormuisena.
- 46464646464646
Juormunaama kirjoitti:
Miten onnistuit tuossa nukkuma-asennon muuttamisessa? Minä myös olen koko "pienen" ikäni nukkunut parhaiten mahallani ja olen kyllä oppinut NUKAHTAMAAN selälläni, mutta herään aina mahaltani naama juormuisena.
Hei
Täytyy tehdä totaalinen päätös niin, että se jää alitajuntaan. Vaikka olen rakastanut mahallaan nukkumista, en enää yöllä edes käänny mahalleni.
Olen aikanaan joutunut muutamia kertoja hyödyntämään alitajuntaani, kun tehtiin leikkauksia, joissa ei voinut kääntyä mahalleen. - 46464646464646
46464646464646 kirjoitti:
Hei
Täytyy tehdä totaalinen päätös niin, että se jää alitajuntaan. Vaikka olen rakastanut mahallaan nukkumista, en enää yöllä edes käänny mahalleni.
Olen aikanaan joutunut muutamia kertoja hyödyntämään alitajuntaani, kun tehtiin leikkauksia, joissa ei voinut kääntyä mahalleen.tuota kirjoitusasua. Täytyisi hyödyntää esikatselua. Eli tehtiin leikkauksia joidenka jälkeen ei saanut kääntyä mahalleen.
Noin se piti mennä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1011172
- 75641
Miten uimaportaat voivat maksaa 250 000 euroa?
Ei mitenkään, jokainen täysjärkinen sen tietää. Ei se ihme ettei verovarat riitä. https://www.is.fi/taloussanomat/art-2110597Rakas, ihana rakkain elämäni rakkaus
Minäkin tarvisin ne sanat sinulta. Tosin annat sen tunteen läsnäolollasi.. jos vain me vielä nähdään.. pelkään sitä maai34574Jussi kutsuisi eduskunnan koolle, jos joku pyytäisi
Eikös oppositio ole huudellut eduskuntaa koolle jo monta viikkoa? "– En ole saanut siihen liittyvää pyyntöä tai toivett94547- 74512
- 39491
Martinalle onnea
Kaunis Martina täyttää tänään 44 vuotta! Olkoon syntymäpäivä iloa ja onnea täynnä.215485- 62471
Rakastamisesi tarkoitus
Mikä oli kaiken tarkoitus? En sitä tiedä, en ymmärrä. Olet mielessäni, alati. Olen miettinyt. Ei sillä taida olla merki47468