..on tulokset tulleet?
SAVONLINNAN OKL:N HAKIJAT
Joko..
71192
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Juuri tulli vastaukset!:) Nyt pitää vaan päättää, et valitsenko luokanope- vai lastentarhanopekoulutuksen toisen vaiheen. Ihanaa!!!:)
Minä sain myös tänään kutsun toiseen vaiheeseen Savonlinnaan!
Minulle sanottiin, että molempiin pääsee soveltuvuusosioon?
Voiko käydä kummassakin soveltuvuuskokeessa vai onko tehtävä valinta? En löytänyt tästä tietoa mistään valintaoppaasta.
Ihan samahan se on kuin muillakin aloilla. Kaksi eri koulutusta ja kaksi eri soveltuvuuskoetta. Minulle sanottiin, että ne soveltuvuuskokeiden päivät on yritetty laittaa jo valmiiksi niin ettei mene päällekkäin. Mutta voihan toista siirtääkin, jos sattunut samalle päivälle. Oppaassa sanotaan ainoastaan, että kahteen saman alan koulutukseen ei voi saada kutsua. Nuo lo ja lto ovat kuitenkin kaksi toisistaan riippumatonta opiskelualaa.
Molempien koulutusten soveltuvuuskoe on samana päivänä ja molempiin voi osallistua, niin kuin aion itsekin tehdä.
Paljon oli hämeenlinnaan ja joensuuhun pisterajat? ? tietääkö kukaan , kun kuulin että jopa 85 pisteellä on päästy sisään ??!