Kaverini menee tekemään jo kolmatta aborttiaan. Syitä aborttiin ei kuulemma tarvitse kertoa. Sanoo että elämän tilanne ei ole sopiva lapselle. Suomeen täytyisi säätää laki, jolla kiellettäisiin abortti tuommosilla tekosyillä. Reva levällään kuljetaan pitkin pitäjiä ja sitten ei vastata seurauksista.
Aborttitehtailijat
kuriin!!!
5705
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Miehet kulkee mulkku pystyssä pitkin pitäjiä, eikä saa mitään rangaistusta vaikka hajottaisivat kortsun nussiessaan, ja hyvin pientä reikää ei kuulkaa heti huomaa, jos ei kunnolla tarkista!
Kuinka moni kiihkomieli tälläkin palstalla vaivautuu syyllistämään miestä? Naiset haukkuvat, syyttävät ja syyllistävät kanssasisariaan suu vaahdossa. Empatia ja ymmärrys tuntuvat olevan harvinaiset vieraat täällä. Ja kaiken loan niskaansa saavat vain naiset. Mahtisonnit saavat vapaasti jatkaa holtitonta seksuaalikäyttäytymistään ja antaa pippelinsä viedä. Näinhän se ikävä kyllä on.
Olisiko kaverisi sitten mielestäsi hyvä äiti tulevalle lapselleen?
...mutta sellaista asiaa kuin yllätysraskaus ei ole enää nykyaikana olemassa. Pelkkään kondomiin turvautuminen on riskikäyttäytymistä, samoin pillerien unohteleminen. Siinä ei ole mitään yllättävää, jos tulee raskaakasi ;). Ehkäisy ei ole välttämättä halpaa, mutta hei ihmiset, seksi ei ole elinehto! Ilmankin pärjää jos raskaus olisi katastofi!
Minä en ainakaan pärjäisi ilman seksiä. Toki se on vaki suhteessa helppoa, mutta miehelle niin raskasta. Ja, jos jollain on huonot halut, miksi muillakin pitäisi olla??