Mistähän saisi eri matkan järjestäjien esitteitä? Jos ei paikallisessa matkatoimistossa ole kaikkien eri matkan järjestäjien esitteitä? saako jostakin tilattua esim?
Ja onko jotakin hyviä tai huonoja kokemuksia eri matkanjärjestäjistä?
Ja onko jotakin hyviä tai huonoja kokemuksia eri matkanjärjestäjistä?
Vastaukset 5
Vanhimmat
R-kioskeilla on yleensä noiden kaikkien esitteet. Ja minun mielestäni Am on paras, kun heiltä ottaa matkan, tietää aina mitä saa.
paperiesitteillä kun sinulla on netti? Ja kuitenkin netin kautta matka pitää varata? Ja älä usko äskeistä jos et halua maksaa 30% kaliimpaa hintaa, Finnmatkat on edullisin ja aina on perille päästy ja takaisin.
Makuasioitahan nuo on, musta on helpompi vertailla hintoja, hotelleja...ihan noista perinteisistä paperiesitteistä.
Totta tuo että Aurinkomatkat ei ole yhtään sen kummempi matkanjärjestäjä kuin mikään muukaan, On taas vaan saatu ihmiset uskomaan että kannattaa suosia suomalaista. Mitä mä olen pakettimatkoilla ollut, niin Tjärellä esim. on toiminut kaikki ihan loistavasti. Eri asia sitten jos tarvitsee paljon opasta matkoilla, niihin kai AM:lla satsataan enemmän ja niinpä matkatkin on kalliimpia. Eli AM:lla maksat turhasta jos et tarvitse oppaan palveluita.
Mä olen vähän isompi mies. AM käyttää Finnairia lentoyhtiönä - ja parikin senttimetriä lisää jalkatilaa on paljon!
kannattaa lentää Tuiflyn lennoilla sillä 5 cm enemmän penkkien mallin takia jalkatilaa 757:ssa. Eli Finnmatkat sen mahdollistaa ja palvelu 100% parempi kuin Finnarilla.
Ja näkee ettei hujoppi ole koskaan lentänyt Tuifly kun tuomoista väittää...