Jollei mulle vuoden loppuun mennes ilmaannu ketää miestä, tapan itteni.
SattuU
Yksinäinen HannaH
261971
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
ainakaan kenenkään miehen takia tappaa itseään. Mutta jos miehentarve on noin kova, onneksi nettihän on täynnä meitä miehiä. Ei kun sieltä vain valkkaamaan!
Minä taas olen ilman naista vaikka olen kauan halunnut tyttöystävän. Tai naisystäväksi sitä varmaan pitäisi kutsua kun ei ihan tyttöihin tämän ikäisenä viitsi sekaantua. Todella outoa vaan ettei netin kautta kukaan halua tutustua oikeasti vaikka profiili ei mielestäni kovin tylsäkään ole. Yritän siksi kyllä iskeä naisen livenä, eilen esim. ulkoillessani kävin juttelemaan yhdelle mukavan näköiselle naiselle. Ei kuitenkaan lämmennyt enemmälle juttelulle, saattoi olla varattu. Tai sitten ei, mutta tilaisuuksia voi tulla vaikka joka päivä. Pitää vaan huomata mahdollisuudet.
Kannattaa muistaa että netissä on ylitarjontaa miehistä. Sempä takia oma profiili tai ilmoitus ei auta mitään. Chatista voit saada parhaiten seuraa, tosin se voi olla joskus varsin hidasta...
Aikamoinen uhkaus. Eikö olis viisainta keskittyä ittes hoitamiseen. Ja jos kelpaa kuka vain, varmasti löydät kun et linnoittaudu asuntoon. Jos oot täysikäinen, kapakoista löytyy miehiä.
No jos olet Lahden lähistöltä niin estän itsemurhasi oma kätisesti. Mikäli siis vaatimuksesi miehen suhteen ei vaadi esim. hyvää ja vakaata toimeen tuloa, pikajuoksijan lihaksistoa jne.
Luuletko että kukaan nainen valittaisi yksinäisyyttään jos hänellä ei olisi kriteereitä? Tosin kaikillahan niitä on... Naisten kriteerit vain tuntuvat joskus olevan paljon ylimitoitetuimmat kuin miesten. Toisaalta oikean tilanteen sattuessa saatetaan kaikki kriteerit unohtaa ja valita se huonoin vaihtoehto...
Ennakko kriteerit on usein vähän liian kovat. Vaikka todentotta moni karsittukkin täyttäisi ne asiat joita pitkässä suhteessa kenties arvostetaan.
Mutta moinen mahdollisuus karsitaan jo ennen ensimmäistä kontaktia sillä että lyödään rima sille tasolle, että eihän siitä mene yli kuin se maailman tilaston kympin kärki.
Älä nyt tommoisia puhu.
Jos sulla on paha olo ja sattuu niin ei kannata
hakea "pelastusta" tilanteeseen jostain
ulkopuolelta, siinä voi sattua vielä pahemmin.
Keskity vaan itseesi ja selvitä mistä tää paha olo todella johtuu.
Jos haluaisit miettiä yhdessä elämää niin
laitahan mulle viestiä:[email protected]
miten naiselle voi olla miehen saaminen jokin ongelma?
Tyrkyllä on, mutta vain kauniille ja kaikin puolin ihanille naisille. Tavallinen tyttö ei saa kunnollista miestä, ja jos nainen on vielä yh, ei saa miestä laisinkaan.
Työttömät jne.
Joo ei kunnollista. Mutta esim minun kaltaiseni miehet joilla ei kaikki ole ihan kunnossa, eivät saa tarjouksia ollenkaan. Nainen, jolla ei välttämättä ole meriitit kunnossa, saa sentään niiltä eikunnollisilta miehiltä.
Mies kun ei ole kunnollinen vaikka ulkonäkö ei olisikaan ilmestyskirjan pedon perseen kopio. Naiset tuntuu ajattelevan että heillä riittää vaan nätti naama. Ehkä näin, mutta miehellä on parempi olla muutkin alueet kunnossa.
Seuraahan naisille riittää. Toki joillakin ulkonäkö voi aiheuttaa ongelmia. Keskinkertaisellakin ulkonäöllä pärjää vielä ihan hyvin, mutta jos ulkonäkö on sanalla sanoen "hirveä" niin silloin tilanne voi olla vaikea.
Hyvin harvoilla tilanne on kuitekaan erityisen paha. Toisaalta naiset tahtovat valittaa paljon helpommin kun taas miehet pikemminkin tottuvat tai hammasta kiristäen kestävät yksinäisyytensä vaikka sitä jatkuisi vuosia vuosien jälkeen.
Miehille ei ulkonäkö riitä. Pitäisi olla myös muut asiat kunnossa. Naisille ulkonäkö yleensä riittää aika pitkälle.
Niin kerro ikäsi ja jätä tänne vaikka sähköpostiosoitteesi. Eihän sitä koskaan tiedä, vaikka onni potkaisisi ja löytäisit miehen itsellesi.
minulla koko elämäni aikana. Ei edes pelkkänä kaverinakaan. Ikää on 20.
Turhaan tapat itseäsi. Samanlaisessa tilanteessa olevia on monia.
Ensimmäinen suhteeni, jota sellaiseksi voi sanoa alkoi 20v. Tuossa iässä alkoi vasta seksielämänikin... Ujon puoleinen kaveri.
Vaati neidin joka ei päästänyt livahtamaan mihinkään, vaan omi määrätietoisesti omakseen.
20v on ihan normaali ikä aloittaa suhteilu. Esim. minä olen 27.
Normaali kai, vaan monella alkaa se ei omavaraisen seksi elämän harjoitus jo aikaisemmin.
no naiset saavat kyllä miehen tarvittaessa vaikka chatista. toisinpäin tilanne voi olla vaikeampi. jos jokainen mies tappais itsensä kun ei sais naista niin itsemurhatilastot kasvaisivat entisestään. toisinpäin ne eivät juuri muuttuisi.
Tosin en usko että osaan enää päästää ketään lähelleni, joten en aseta mitään aikarajoja saati toivo mitään. Jossakin vaiheessa varmaan kuolen.
Kyllä se on itseasiassa tosiaan varma juttu, että jossain vaiheessa.
joku tarttuu tuohon.
Tarkoitin: kenties lähivuosina, "ennen aikojani".
Mutta MmmmK, hyvää kesää sinulle.
No anteeks anteeks. Kyllähän mä tajusin, enkä voinut vastustaa lapsellista viettiä. Tosin näin myös pienen mahdollisuuden, että itse pelleilet aiheella.
En mä nyt missään mielessä toisen huonon olon kustannuksella pilaa tee, ainakaan niin että olisi tarkoitus silmään tykätä.
Mutta eipä tuo mitään.
Oikeastaan aina mukavaa, jos joku kommentoi viesteihini ylipäätään jotain :)
Sinua sitten joku satuttanut vai mikset päästäisi ketään lähellesi?
Ei kaikki ihmiset ole pahoja..vaikka siltä näyttäisikin.
Voit myös laittaa viestiä tänne:[email protected]
Siinä on jo alku johonkin, että kieltäytyy laittamasta aikarajoja.
Joskus kun oikein ottaa päähän ajatus kuolemasta on kyllä minullekin kuin vanha pehmeä viltti minkä vaan voisi vetää päänsä yli. Mutta sitten kun kieltäytyy laittamasta aikarajaa.. niin se on jo eteenpäin jossakin. Sitten taas tulee päiviä ei ehkä hyviä, mutta ehkä parempia.. toivottavasti..
ps kellään ei mene aina hyvin ja harva elää unelmaansa, mutta jos ajattelee kuolemaa tosi usein, ja muutenkin on elämä ihan hukassa, niin kannattaa myös kokeilla avun etsimistä..