Akvaarion kypsytys

Mikä olisi aloittelijalle helpoin, nopein ja turvallisin tapa kypsyttää akvaario?
2230
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Vanhoja keskusteluja löytyy sitten melkeen joka toisesta kysymyksestä ;)

Nooh pistän nyt kumminkin vielä linkkejä ...

Kannattaa käyttää tuota hakua ja selailla noita vanhoja jutskia sieltä voipi löytyä jo ratkaisu "propleemaan"??

http://www.aquahoito.info/suomi/kypsytys/index.php
http://www.aqua-web.org/forum/viewtopic.php?t=67551
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=102&conference=4500000000001109&posting=22000000022233007


Mutta muista MITÄÄN ns.PIKAKYPSYTYKSIÄ EI OLE OLEMASSAKAAN vaikka joku neuvoisi ja antaisi jotain ihmelitkuja tai tabuja.Sitten muka voit laitella kalat seuraaavana päivänä..NOUPNOUP

Oikea oppinen KALATON KYPSYTYS vie sellaiset 4-6 viikkoa noin..

Äänestä
  • Täällä peesaan edellistä, että varmaan menee perille ;0) Minä kun kanssa olen aloittelija, ja huomasin että meni noin vajaat 4 viikoa, että nitriitit olivat menneet nollille, vain nitraattiarvot hieman koholla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Aamu55555 kirjoitti:

Mikä olisi aloittelijalle helpoin, nopein ja turvallisin tapa kypsyttää akvaario?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu