Hah!

Pecos Bill

On se tuo vanha ystävämme Tapastikos sitten metka tapaus! Tällä palstalla on tullut niin monasti turpaan, että nyt se hehkuttaa tuolla muilla palstoilla, mm. Chevrolet- ja Jenkkiautopalstoilla, kuinka upea vehje se Corvette ja jenkkiautot yleensä ovat. Lähes joka postauksessa on maininta tuosta kuuluisasta ruotsalaistestistä, jossa Z06:tta on verrattu 911 Turboon. Eli kun siitä testistä jauhaminen ei mennyt täällä läpi, niin Tapastikos yrittää sitä nyt muilla palstoilla.

Lisäksi löytyy juttuja, joissa mm. Camaron väitetään olevan urheiluauto, joka käyttää 924-Porscheja pujottelukeppeinä...
Eli siis samaa potaskaa, kuin mitä ko. henkilö tänne palstallekkin on aikojen saatossa lukuisten nimimerkkiensä takaa suoltanut.

Niitä juttuja lukiessa saa kyllä hymyn huulille, joten suosittelen päivän piristykseksi niiden lukemista muillekkin.

7

996

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • faktat vs. tapatikos

      Sitä samaa on jatkunut jo vuosia. Ei jaksa enää lukea samoja juttuja eikä nauraa sen ala-arvoisille jutuille. Ei mitään uutta.
      Sairas säälitys on jämähtänyt häirikkölapsen kehitysasteelle.

    • Ruippa-Timo

      Ja aivan yhtä innokkaasti olet sinä vastailemassa Tapan yrityksiin.

      Vaikka hupia sen sanot olevankin, niin "leikissä on aina puolet totta", sanoo sananlasku.

      • Pecos Bill

        Niin kai.

        Tosin olen vastaillut Tapan viritelmiin vain tällä palstalla.


      • Ruippa-Timo
        Pecos Bill kirjoitti:

        Niin kai.

        Tosin olen vastaillut Tapan viritelmiin vain tällä palstalla.

        "Tosin olen vastaillut Tapan viritelmiin vain tällä palstalla."

        ----> Noin väität, mutta tässä pari linkkiä Cadillac-keskusteluun

        http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=95&conference=4500000000000506&posting=22000000014358369

        http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=95&conference=4500000000000506&posting=22000000014365439

        Ainakin tuolla väittelet Tapan kanssa, ties missä muuallakin... En viitsinyt enempää hakea.
        Mutta kuten sanottua, ei taida ihan leikkiä ollakaan.


      • Pecos Bill
        Ruippa-Timo kirjoitti:

        "Tosin olen vastaillut Tapan viritelmiin vain tällä palstalla."

        ----> Noin väität, mutta tässä pari linkkiä Cadillac-keskusteluun

        http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=95&conference=4500000000000506&posting=22000000014358369

        http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=95&conference=4500000000000506&posting=22000000014365439

        Ainakin tuolla väittelet Tapan kanssa, ties missä muuallakin... En viitsinyt enempää hakea.
        Mutta kuten sanottua, ei taida ihan leikkiä ollakaan.

        Heh, joo. Tuli puhuttua näköjään palturia, en muistanut noita kai yli vuoden vanhoja juttuja Cdillac-palstalta. Muualla en kuitenkaan (?) ole käynyt väitelemässä.

        Tarkoitin lähinnä siis sitä, että en ole näihin viime aikoina useille eri palstoille ilmestyneisiin Tapastikoksen kirjoitelmiin puuttunut.

        Anteeksi siis erehdykseni ja muistamattomuudesta johtunut pieni valehteluni!


    • Bill Copes

      itse väsätä noita provoja vähän joka palstalle, kun et tunnu muistavan mitä olet kirjoitellut. Vahingossa vielä omalla nimimerkilläsi. Jostakin perkeleestä sulle on tullu joku saatanan Tapastikos fobia, melkein minkälaiseen tahansa kommenttiin tulee aina vastaukseksi: Tapastikos sitä ja tätä. Oli sen kirjoittanut kuka tahansa. Etkö huomaa tyylistä, milloin tämä sinun Tapastikos on asialla?

      • Pecos Bill

        Myönnetään joo, en muistanut noita yli vuosi sitten Cadillac-palstalle kirjoitettuja juttuja. Pahoitteluni, muualle en kai ole kirjoitellut. Kuitenkin jos olen, niin kertokaa ihmeessä. Olen aina kirjoitellut pelkästään tällä samalla nimimerkillä.

        Kyllä sen melko hyvin huomaa, milloin Tapastikos on asialla.

        Kuten sanottua, tämä on jonkinlainen harrastus minulle, ja jos se sinulle aiheuttaa suurtakin haittaa, niin jätä lukematta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1117
    2. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1077
    3. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      48
      1031
    4. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      999
    5. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      912
    6. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      847
    7. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      89
      827
    8. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      800
    9. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      51
      703
    10. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      105
      699
    Aihe