olemme lähdössä kaveriporukan kanssa ibizalle ja olemme yrittäneet etsiä tietoa ibizan hintasasosta, eli paljonko eläminen maksaa,esim, ruuat/juomat/ kaupat??
onko kellään tietoa
ibizalta
5441
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ettei lopu kesken. Hintataso on Suomen tasolla. Dokaaminen ja käryttely on toki halvempaa.
joo, ibiza on tosi kallis muuhun espanjaan verrattuna, ja taynna englantilaisia ym bailaajia. Diskoihin paasymaksut on uskomattomia, mutta jopa ruokakaupat on kalliita. Viina ja huumeet virtaa.
Ilman noita bailaajia saari on kylla kaunis ja kannatan kiertoajelua!
Olimme viime kesänä siellä 5-päivää ja rahaa palaa tosiaan melkoisesti.kannattaa varata n,150€/päivä.tällä rahalla selvisin juuri ja juuri.saari on tosiaan 50% kalliimpi paikka kuin manner espanja ja sekin on pääosiltaan suomen hinnoissa.suosittelen,että menette mallorcalle ja sieltä käytte laivalla ibizalla.yön reissut maksavat 80€/henkilö ja laiva lähtee palmasta n,20:00 ja palaa aamulla n,10:00.mekin jäimme saarelle bilettään ja palasimme 5-päivän päästä takaisin.ps.lämpimässä voi nukkua ulkonakin ja tyttöjä löytyy aina joiden luokse pääsee yön vanhaksi.
Kuinka kalliita ovat ruoat kaupoissa ja entä ravintola- tms. ruoat? Entä matkustelu? Pärjääkö noin 100e/viikko pelkkiin ruokiin, jos vaikka itse kaupoista ostaa??
jos suomessa pärjäät,niin siellä myös.ulkona syödessä sillä satasella pärjää 3-päivää.