Akvaarion

nyt kun kummatkin hukkainvestoinnit, akvaario ja Toriparkki, syövät tolkuttomasti kotkalaisten verorahoja, jotain pitäisi keksiä. Voitaisiin varmaan rakentaa akvaariosta tunneli Toriparkkiin, täyttää se vedellä, ja ryhtyä viljelemään siellä kuningasrapuja. Samoin voisimme myydä turisteille sukellussafareita akvaariosta Toriparkkiin. Nousisi hotellien ja ravintoloidenkin käyttöaste.
5664
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

vasemmistovastainen provokaatiomielipide.

Äänestä

...teitä kateellisia kymiläisiä oikein sikiää?
Muuttakaa vaikka lemille,jos ei meininki miellytä!

Äänestä
  • Nyt kotiseutujaan jätä. Ärsyttää vaan tollaset savolaiset mitkä on tullu tänne kukkoilemaan.

    Äänestä

  • Nommeen iest Ommeenn kirjoitti:

    Nyt kotiseutujaan jätä. Ärsyttää vaan tollaset savolaiset mitkä on tullu tänne kukkoilemaan.

    minä olen tullut Kotkaan Keskussairaalan synnytysosaston kautta, enkä salaa savosta tai kymistä.. silti riepoo, että maksan selkä vääränä veroja, ja joku kaupungin demarijohto intomielisenä kaivaa kirkonkylään helvetillisen kuopan ja upottaa ne rahat sinne. Ei tarvis tulla edes tuottoja, sehän vaatis jo älykkyyttä, mutta tuhlattais ne yhdessä sellaiseen, mistä kaikki nauttis ... Eihän tämä verotus toki isoa joukkoa kotkalaisia haittaa, sossustahan saa rahaa. Ja tuohon kommmenttiin, että muuttakaa lemille, jos ei kiinnosta, on tosiaan tullut mieleen, onko mielekkäämpää maksaa veronsa muualle ..

    Äänestä

Muuten hyvä, mut oot ymmärtänny tän kotkalaisen politiikan ihan väärin. Ei täällä mitään rakenneta mikä vois tuottaa.
Kummallisia kapitalistisia ajatuksia.
Nyt äkkiä pää pensaaseen ja lukemaan eteenpäin-lehteä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


laajennus kirjoitti:

nyt kun kummatkin hukkainvestoinnit, akvaario ja Toriparkki, syövät tolkuttomasti kotkalaisten verorahoja, jotain pitäisi keksiä. Voitaisiin varmaan rakentaa akvaariosta tunneli Toriparkkiin, täyttää se vedellä, ja ryhtyä viljelemään siellä kuningasrapuja. Samoin voisimme myydä turisteille sukellussafareita akvaariosta Toriparkkiin. Nousisi hotellien ja ravintoloidenkin käyttöaste.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu