Kotkan

Myyvät halvalla viimevuotisia maustepusseja, onkohantohon olemassa joku pykäläkin. Meinaan jos immeiset (vanhat) ostavat ja saavatkin vanhentunutta tuotetta!!!
71499
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Olisikohan siun pitänyt antaa tuo palaute ihan siellä paikanpäällä henkilökunnalle että olisvat voinehet siivota vanhat pois hyllyistään katos ku ihan ihmisiähän siellä on töissä siellä Robbarissakin ja sattuuhan sitä marketeissakin.

Äänestä
  • mut eihän sitä nyt viimevuotisia sentään luulis myyvän missään, vaikka kuin ollaan ihmisiä

    Äänestä

  • ompi kirjoitti:

    mut eihän sitä nyt viimevuotisia sentään luulis myyvän missään, vaikka kuin ollaan ihmisiä

    näinhän se on virheist oppii ja kokemus karttuu :)

    Äänestä

myydään vanhoja esipaistettuja patonkeja...ja S-marketissa vanhoja danio rahkajogurtteja...
Mun mausteet on tuoreita vaikka onkin robbarista...

Äänestä
  • ...kerran huomasin jugurttihyllyllä semmoisia jacky-jugurtteja missä on monta paketissa niin olivat lähes 2 viikkoa vanhoja, no veinpä ne sitten sinne lihatiskin myyjälle ja kerroin asiasta. Jäin vaan ihmettelemään kun myyjä otti ne ja sanoi et täytyy pistää pois, luulis et ois jotain hyvitystä saanut kun huomasi ne.

    Äänestä

  • Ja Karhulan S-marketissa... kirjoitti:

    ...kerran huomasin jugurttihyllyllä semmoisia jacky-jugurtteja missä on monta paketissa niin olivat lähes 2 viikkoa vanhoja, no veinpä ne sitten sinne lihatiskin myyjälle ja kerroin asiasta. Jäin vaan ihmettelemään kun myyjä otti ne ja sanoi et täytyy pistää pois, luulis et ois jotain hyvitystä saanut kun huomasi ne.

    tuotteen ilmatteeksi jos löytää hyllyistä vanhaa kamaa. ja robbarissa niitä mausteita olio laatikkotolkulla ei siis vaan muutamaa pussia, se ei ole mielestäni enään vahinko!!

    Äänestä

  • saapi kirjoitti:

    tuotteen ilmatteeksi jos löytää hyllyistä vanhaa kamaa. ja robbarissa niitä mausteita olio laatikkotolkulla ei siis vaan muutamaa pussia, se ei ole mielestäni enään vahinko!!

    Viimeinen myyntipäivä EI ole sama asia kuin viimeinen käyttöpäivä. Viimeinen myyntipäivä kertoo sen, milloin tuote on parhaimmillaan. Tuotetta saa myydä ja siitä saa valmistaa ruokaa vielä tämän jälkeenkin. Esimerkiksi maito pysyy hyvänä vielä useita päiviä viimeisen myyntipäivän jälkeen. Kaupoissa viimeisen myyntipäivän ohittaneet tuotteet myydään alennuksella. Viimeinen käyttöpäivä taas on ehdoton, ja se koskee erityisesti liha- ja kalatuotteita. Tämän jälkeen niiden myyminen tai niiden käyttö ruuanvalmistukseen on kiellettyä.
    ja eihän niitä vanhoja mausteita oo tietenkään pakko ostaa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Robbari.. kirjoitti:

Myyvät halvalla viimevuotisia maustepusseja, onkohantohon olemassa joku pykäläkin. Meinaan jos immeiset (vanhat) ostavat ja saavatkin vanhentunutta tuotetta!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu