Rock to the ?

River? Iron Maiden, Slayer, Bon Jovi, Ac/Dc...kaikkien managerien kanssa ollaan soiteltu, ja ne esiintyy meillä...muttei Rtt r:ssä.
71648
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Yhtään en ihmettele jos esiintyjät ei halua tulla. Kai niitten ohjelmatoimistot osaa penkoa vähän taustoja, kenen kanssa kannattaa sopimuksia tehdä.

Äänestä
  • Rock to the riveriin saisivat etsiä kunnon järjestäjät. Alusta asti epäilin uuden järjestäjän kyvykkyyttä hoitamaan asioita. Googlettamalla löytyi konkurssista ymv. tietoa. Ei ole iso asia tarkastaa järjestäjän taustat. Eikä luulisi olevan vaikeata löytää Imatralta ammattitaitoisia järjestäjiä kuten Imatran big band festivaaleilta ja kai tässä vaiheessa voi sanoa jo Hyväristäkin. Varmasti Imatran kulttuuritoimi pystyisi asiassa auttamaan.

    Äänestä

  • Piiloudun nimimerkin taakse kirjoitti:

    Rock to the riveriin saisivat etsiä kunnon järjestäjät. Alusta asti epäilin uuden järjestäjän kyvykkyyttä hoitamaan asioita. Googlettamalla löytyi konkurssista ymv. tietoa. Ei ole iso asia tarkastaa järjestäjän taustat. Eikä luulisi olevan vaikeata löytää Imatralta ammattitaitoisia järjestäjiä kuten Imatran big band festivaaleilta ja kai tässä vaiheessa voi sanoa jo Hyväristäkin. Varmasti Imatran kulttuuritoimi pystyisi asiassa auttamaan.

    Todella huonoa mainosta imatralla järjästettävistä tapahtumista! Onhan kuitenkin niin, että muidenkin maine kärsii kun joku mokaa! Tällaiset härdellit vaikeuttavat valitettavasti muiden tapahtumien järjestämistä. Siis ROCK, ROCK!

    Äänestä

Joo lokkia oli vuoksella...2004 asiat menivät hyvin, kunnes eräät tahot halusivat "kaapata" festivaalin, ja täs sit on sitä kiitosta talkooväelle. Toivottavasti joku jaksaa joskus yrittää, mutta unohtakaa Rttr, se on kuollut ja kuopattu, maine ryvettynyt...valitettavasti

Äänestä

eput Imatralle...vissii ehkä kait varmaakin ainakin 100 prosennti takku et tekevät ja tuleva

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rubico kirjoitti:

River? Iron Maiden, Slayer, Bon Jovi, Ac/Dc...kaikkien managerien kanssa ollaan soiteltu, ja ne esiintyy meillä...muttei Rtt r:ssä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu