Visa electron,maksun meneminen tililtä

frenger86

Varasin juuri lennot Frankfurt-Tampere. Valitsin listasta korttivaihtoehdon Visa Electron ja näppäilin kortin numeron. Varaus näytti onnistuneen, mutta tililtäni ei ole mennyt rahaa ja en saanut sähköpostiini mitään vahvistusta vaikka osoite on oikea. Onko teillä muilla kestänyt kauan että maksu peritään tililtä? Tarkistin Ryanairin sivuilta ja siellä varaukseni näkyy ja tila on "Confirmed". Ei viittisi soittaa ryanairille kun tulee nopeasti kalliimaksi kuin itse lento.

6

1674

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Saksan pankkijärjestelmä on 20 vuotta suomalaista jäljessä. Odota muutama päivä niin lähtee tililtä. Saikko kuiteski lipun sähköpostilla?

      • frenger86

        En saanut sähköpostia,mutta varausta tehdessä viimeinen sivu oli eräänlainen kuitti,jossa on varasunumero ja kaikki muut tiedot. Tämä "itinerary" löytyy myös tunnuksien avulla ryanairin sivuilta. Kaiken järjen mukaan varaus on onnistunut,ihmettelen vain sähköpostin puuttumista ja maksua. Kiitos kuitenkin vastauksesta.


      • hyufäxlcjxdvod
        frenger86 kirjoitti:

        En saanut sähköpostia,mutta varausta tehdessä viimeinen sivu oli eräänlainen kuitti,jossa on varasunumero ja kaikki muut tiedot. Tämä "itinerary" löytyy myös tunnuksien avulla ryanairin sivuilta. Kaiken järjen mukaan varaus on onnistunut,ihmettelen vain sähköpostin puuttumista ja maksua. Kiitos kuitenkin vastauksesta.

        Paitsi silloin minulla luki "processing" tai jotain ja loppujen lopuksi meni pipariksi, ei tullut s-postia missään vaiheessa. Tein uudestaan ja silloin tuli lukemaan "Confirmed" ja tuli myös s-posti.

        Eli jos sulla lukee siellä ryanairin sivuilla (kun näpytelly korttis numeron & varausnumeron) "Confirmed" en olisi huolissaan.


      • unohdus unohdus
        hyufäxlcjxdvod kirjoitti:

        Paitsi silloin minulla luki "processing" tai jotain ja loppujen lopuksi meni pipariksi, ei tullut s-postia missään vaiheessa. Tein uudestaan ja silloin tuli lukemaan "Confirmed" ja tuli myös s-posti.

        Eli jos sulla lukee siellä ryanairin sivuilla (kun näpytelly korttis numeron & varausnumeron) "Confirmed" en olisi huolissaan.

        maksu lähti tilitä noin 5 päivän kuluttua.


      • saksalaisia

        pankkeja? Miksi?


    • pitkä aika on

      matkalle lähtöön. Varasin kerran kaksi kuukautta ennen ja silloin kesti yli kuukauden ennenkuin vietiin rahat tililtä mutta sain kyllä e-postia aivan minuutin sisällä.

      Toinen kerta kävi niin että kirjoitin väärin e-postiosoitteeni ja silloin aloin epäillä kun ei tullut paluupostia että jotain on pielessä. Itse kyllä sitten olinkin melko varma että taisin kirjoittaa väärin e-postiosoitteeni. Joten eikun soittamaan ja sehän selvisi että e-postiosoite oli väärä. He kuitenkin olivat tehneet varauksen. Minuutin sisällä puhelun jälkeen sain e-postia heiltä ja kaikki oli järjestyksessä. Seuraavana päivänä lähti myös rahat tililtä.

      Joten harkitse itse odotatko vielä vaiko soitat. Minä soittaisin. Pääsin perille puhelimella heti ja ei se vienyt kuin pari minuuttia. Maksoi kai jotain 5 euroa tai siinä paikkeilla. Mutta ilman varausnumeroa et pääse matkalle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Gallup: Kansalaiset eivät usko velkajarruun

      Puolet suomalaisista ei usko velkajarrun vaatimien sopeutusten toteutuvan, kertoo Iro Researchin kyselytutkimus. Kokoom
      Maailman menoa
      134
      1389
    2. Mä oon kallistumassa

      Rikosilmoitukseen!
      Suhteet
      258
      1267
    3. Haaveilen edelleen

      Sinusta aika ajoin
      Ikävä
      64
      1068
    4. Ethän mies vielä

      luovu meistä? Haluaisin jo sun syliin.
      Ikävä
      68
      1034
    5. Martsusta tuli leuhka

      Ja ylimielinen. Hän ei nosta persettäkään ilmaseksi . Luulempa et nämä ei tee hyvää hyvinvointivalmennuksille.... Nannal
      Kotimaiset julkkisjuorut
      251
      910
    6. Kuisla Group Oy jättänyt yrityssaneeraushakemuksen

      Samalla yrityssaneeraukseen on hakeutunut Kuisla henkilökohtaisesti ja Seinäjoen Motelli Oy, joka omistaa Sorsanpesän ki
      Seinäjoki
      42
      873
    7. Hei rakkaani.

      Kohtaaminen lähestyy. Miten teemme sen? Kumpi ottaa yhteyttä vai törmäämmekö jossain sattumalta? Tuleva vaimosi
      Ikävä
      70
      815
    8. Ethän voinut nainen tietää, että rikot rikotun

      Omaa elämää taas mietin aamuyön tunteina. En vieläkään löytänyt muistin sokkeloista ainuttakaan onnen hetkeä. Kaipuu on
      Ikävä
      72
      792
    9. Tiedätkö sitä

      Että sinun äänesi on ihanan pehmeä
      Ikävä
      42
      746
    10. Uskallanko laittaa sulle viestiä?

      Se viesti on tossa valmiina ja lähettämistä vaille valmis. Kun ei kauhee sti tunneta niin eipä sillä olisi niin väliä. S
      Ikävä
      58
      740
    11. On paha olla

      Kun olen käyttäytynyt aiemmin kaivattua kohtaan kuin joku narsisti.
      Ikävä
      67
      723
    12. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      125
      686
    13. Mikä tekee kaivatustasi

      Haluttavan?
      Ikävä
      28
      680
    14. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      88
      633
    15. Kiulu myynnissä!

      Kiulu hakee taas uutta yrittäjää. https://www.yritysporssi.fi/etela-pohjanmaa-lansi-suomi-finland/myytavat/yritykset/ma
      Ähtäri
      26
      618
    16. Tulisiko naisille asettaa korkeammat eläkemaksut

      Tämä tuli mieleeni kun luin aamun lööppejä. Japanissa alkaa olla "uutta nuorisoa" ihan urakalla, ikä alkaa sadan jälkeen
      Sinkut
      187
      544
    17. Et pysty peittämään minulta

      Sinä olet hyvä peittämään asioita niin halutessasi. Pystyt pitkiäkin aikoja salaamaan juttuja. Juuri mietin tuossa, olet
      Ikävä
      47
      524
    18. Vieläkin saat

      Sydämen tykyttämään. Vaikka emme näe
      Ikävä
      24
      524
    19. Mitä oikein tapahtui? Maajussi-Jetta sai tylyt pakit - Sulhoehdokas selittää: "Ei lentänyt kipinät"

      Maajussille morsian -sarjassa etsitään rakkautta ja rinnalle kumppania. Yksi maajusseista on Jetta - liikunnallinen ja
      Maajussille morsian
      13
      524
    20. En tahallaan sua välttele...

      Olis niin kiva nähdä jossain muualla kuin kaupassa!
      Ikävä
      40
      497
    Aihe