Oletko

hänestä huolissasi?
182564
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

ja siksi myös häneen liittyvistä asioista

Äänestä
  • paljon enemmän huolestunut hänen hyvinvoinnistaan kuin omastani..

    Äänestä

  • olen paljon kirjoitti:

    paljon enemmän huolestunut hänen hyvinvoinnistaan kuin omastani..

    hänen vointiansa, mutta hän ei vastannut puheluun, kun soitin joku aika sitten. Lienee vaihtanut numeronsa tms.

    Äänestä

että hänellä sattuu olemaan jokin tietty ilme

Äänestä
  • jossakin, en vaan muista missä?

    Äänestä

  • sen ilmeen kirjoitti:

    jossakin, en vaan muista missä?

    ja yleensä paikalla on useampi muukin tässä ikäänkuin "oppimistilanteessa"

    Äänestä

en ikinä. Tänään muuten näin erään miehen pyöräilevän shortseissa ohitseni ja olemus oli niin sama että kummasti vei jalat perään. Mutta kadotin hänet pian näkyvistäni. Sitäpaitsi yksi juttu: hän ei ajaisi punaisia päin.

Äänestä
  • Eräästä asiasta olen kyllä ollut huolissani: Tupakanpoltto. Mutta ehkä hän on lopettanut, kun viime kerroilla en ole nähnyt hänen polttavan. Hänellä oli vähän tupakkayskää, huomasin kerran. Hänen pitää elää pitkä ja hyvä elämä, toivon niin. Terveyttä ja iloa ja rauhaa ja....Whitney Houstonin laulun sanoin: I will always love YOU.

    Äänestä

  • edelliseen kirjoitti:

    Eräästä asiasta olen kyllä ollut huolissani: Tupakanpoltto. Mutta ehkä hän on lopettanut, kun viime kerroilla en ole nähnyt hänen polttavan. Hänellä oli vähän tupakkayskää, huomasin kerran. Hänen pitää elää pitkä ja hyvä elämä, toivon niin. Terveyttä ja iloa ja rauhaa ja....Whitney Houstonin laulun sanoin: I will always love YOU.

    Onko se huolesi olet varmaan joskus aiemmin oman tilani olleen hengitysteideb osalta jo hoitoa vaativaa , sen ajan vallinnat , nyt toiset

    Äänestä

huolissani,suorastaan riudun huolesta.
en tiedä hänen elämäntilanteesta mitään.:(

*****(m)

Äänestä
  • en ole niinkään hänestä, koska hän vaikuttaa hyvin täysipäiseltä, mutta hänen kannattaisi kyllä olla minusta :/

    Äänestä

  • (n) kirjoitti:

    en ole niinkään hänestä, koska hän vaikuttaa hyvin täysipäiseltä, mutta hänen kannattaisi kyllä olla minusta :/

    on,onko asiat huonosti?
    nyt jäi vaivaamaan :(

    *****(m)

    Äänestä

  • olen monta kertaa pyytänyt että ota yhteyttä! Mulla on nykyään salainen nro., mutta ei sen enempää alainen kuin että 040 on muuttunut 044:ksi. Jos niinku se vanha nro on sulla jossain. Kokeile edes sitä 044:sta alkuun! Jookosta? Minäkin olen huolissani sinusta kun ei mitään kuulu yht.ottopyynnöistäni huolimatta!

    Äänestä

  • sulla kirjoitti:

    on,onko asiat huonosti?
    nyt jäi vaivaamaan :(

    *****(m)

    Tunnet sekavan pääni, tiedät miten heikko olen, ja myös pelkoni ovat sinulle tuttuja...
    Nyt vain fyysinen hyvinvointinikin on hiuskarvan varassa :(

    Äänestä

  • sulla kirjoitti:

    on,onko asiat huonosti?
    nyt jäi vaivaamaan :(

    *****(m)

    Asiat on hyvin huonosti nyt :( Sä olet mun ainoa valoni.

    Äänestä

  • (n) kirjoitti:

    Asiat on hyvin huonosti nyt :( Sä olet mun ainoa valoni.

    Ollakkin, kerro miksi asiat ovat niin huonosti?

    Äänestä

kun en vähään aikaan ole kuullut mitään, niinkuin esim. juuri nyt. Toivottavasti hänellä on kaikki hyvin.

Äänestä
  • Etten todellakaan tiedä, onko hän enää edes hengissä, pelottaa ajatus siitä että jotain olisi sattunut.
    Hän oli lohtuni, ja minä olin hänen lohtunsa pienen ystävän kanssa, pieni ystävä aukaisi hänen silmänsä parempaan...mutta minä jäin ilman ystävää.
    Häntä, juuri häntä olisin kaivannut vaikeana aikana, häneen pystyin luottamaan, hän tiesi ongelmistani, hänen energiansa avulla jaksoin uskoa...
    Nyt olen kauan sairastanut, aina vain heikkenee, henkisesti ja fyysisesti...kaikki suru siihen päälle, mitä olen joutunut jaksamaan, olen rikki kaikin tavoin.
    Toivon sydämestäni että vielä joskus kuulen hänen elävän, olevan onnellinen, en koskaan kääntäisi hänelle selkääni, tapahtuipa mitä tahansa.
    Onneksi pikku ystävä ei vielä ymmärrä elämän julmuutta, vaan kaikki on vielä selitettävissä tuottamatta hänelle surua suurta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


koskaan kirjoitti:

hänestä huolissasi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu