Rescuekoira lapsiperheeseen?

Onko kellään kokemuksia?
3235
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kannattaa kirjautua tuonne pelastetaan koirat ry keskustelupalstalle.Siellä varmaan moni joka osaisi vastata kysymykseesi,kun suurimmalla osalla on rescue-koira ja osalla perhettäkin.
Itse sanoisin,että riippuu varmasti hirveästi koiran taustoista sopiiko lapsiperheeseen vai ei.Onko kokemuksia lapsista?Miten kohdeltu aikaisemmin jne.

Äänestä
  • Kiitos! =)

    Äänestä

  • rescue kirjoitti:

    Kiitos! =)

    Itse otin perheeseemme n.10v papparaisen, ja kaikki hän on hurmannut!Ajan kuluessa paranee vain yhteiselomme!Käy ihmeessä katsomassa nuo rekku rescue sivut!Sieltä löydät meidänkin tarinan kodin saaneista koirista hakunimellä Kallis :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


rescue kirjoitti:

Onko kellään kokemuksia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu