hyvä keino pitää pensaan aluset siistinä(rikkaruohoista),siis muu kun se että repii ne pois,onko mitään?olen vasta muuttanut ok-taloon,joten tää ongelma on mulle uusi:)kyse ei ole marjapensaista vaan koristepensasaidasta.
mikä
6
755
Vastaukset
- pms68
ensin siis joudut aina hyvään lopputulokseen päästäksesi repimään ne rikkaruohot pois tai myrkyttämään, missä on riskinsä..
Kun alustat pn puhtaat niin laita sinne märkiä sanomalehtiä ja sen päälle haketta/kuoriketta katteeksi. On jotain multaakin joka estää rikkoja, mutta enemmän kukkapenkin juttu einkä ainakaan ole itse kokeillut..
Kun katetta lisätään joka kevät niin puskan aluset pysyy siisteinä.- paljon.......................
vastauksestasi,teenpä neuvosi mukaan.
- sinne
tosiaan kuoriketta, ja saat kaikenmaailan madot ja tuholaiset kaupanpäälle, mun puskiini ei IKINÄ tuoda sellasta paskaa..
- Kuis noin?
sinne kirjoitti:
tosiaan kuoriketta, ja saat kaikenmaailan madot ja tuholaiset kaupanpäälle, mun puskiini ei IKINÄ tuoda sellasta paskaa..
Sulla on ollut huono tuuri, jos noin on käyny. (maassa muuten kuuluu olla matoja)
Meikäläinen käyttää katteena pensaitten leikkuujätteet haketettuna, ei tarvii ostaa mitään kuorikkeita. Sanomalehtikerros katteen alla pitää tosiaan rikkaruohot vähän kauemmin pois. - mulle
Kuis noin? kirjoitti:
Sulla on ollut huono tuuri, jos noin on käyny. (maassa muuten kuuluu olla matoja)
Meikäläinen käyttää katteena pensaitten leikkuujätteet haketettuna, ei tarvii ostaa mitään kuorikkeita. Sanomalehtikerros katteen alla pitää tosiaan rikkaruohot vähän kauemmin pois.noin oo käyny, kun sentään kuuntelin puutarhurin neuvoja radiosta, ja ne mahot ja toukat mitä puun kuoren seassa elää, ei todellakaan kuulu marjapuskien juurille:)
- puheen
ollen,pitäisi olla lehtipuun hake maatuu parhaiten eikä tule ätököitä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mira Luoti ja Julkkisselviytyjät 2017 - Ketä kuumottaa juuri nyt?
HS: Tässä ohjelmassa Mira Luoti kertoi kokeneensa seksuaalista väkivaltaa "PMMP-yhtyeen Mira Luoti kertoo Ylen uudessa691904- 1001839
- 1421724
- 971411
Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo331354MESTARI SIVALTAA JÄLLEEN
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011436243.html Suomen ainoa Mestari lausuu tosiasiat Sannasta , Tuomiojasta ja hil3151246- 601199
Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa
On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall1301092Julkisuuden henkilön päiväin päätös
Sitä vaan, että kyllä nyt kaikki tietävät kuka oli Eemeli Peltola (kansanedustaja, joka päätti päivänsä eduskuntatalossa2761056Kuulin juttua että Jeesus on kopioitu krishnasta
Pitääkö paikkansa että kertomukset ovat samat kummankin uskonnon kirjoissa446943