Eli armeijaan oon menossa ensivuoden tammikuussa. Lähetin jonkun hakemuksen johki YK koulutus höksää(ei muistu mielee mikä oli) sielt tuli takasin et "terveytesi takia et pääse" ihmettelen kummasti.
Täysin terve(polvesta kierukka poistettu eikä haittaa menoa urheilussakaan).
Miten ensinnäkin rauhanturvaajaksi voi hakea. Millasia vaatimuksia(kunto,lihaskunto jne).
tack tack
Mitkä vaatimukset rauhanturvaajaksi?
dsdsadsds
3
3001
Vastaukset
- täysin terve
Taitaa toi polvenleikkaus olla esteenä...
- dddsdsa
Täysin typerä ellei jopa tekosyy. Kierukka polvesta on sama ku poistais sen suolen jonka nimen unohdin just sopivasti.
- fasse-2000
dddsdsa kirjoitti:
Täysin typerä ellei jopa tekosyy. Kierukka polvesta on sama ku poistais sen suolen jonka nimen unohdin just sopivasti.
Käyhän se armeija ensin kunnialla ja hae sitten vasta rt-tehtäviin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä831601Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2691531Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2661252Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1691252- 56857
- 65834
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em64827Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40811- 40797
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤44771