Tiedustelen, että voiko Zyrtecistä saada huimausta ja mahavaivoja, jos sitä käyttää liian pitkään?
Olen käyttänyt Zyrteciä allergiaan ja nyt mulla on oireina huimausta (välillä aika voimakasta) ja pahoinvointia (mahaan koskee).
Pitäisiköhän Zyrtec vaihtaa toiseen lääkkeeseen?
Olen käyttänyt Zyrteciä allergiaan ja nyt mulla on oireina huimausta (välillä aika voimakasta) ja pahoinvointia (mahaan koskee).
Pitäisiköhän Zyrtec vaihtaa toiseen lääkkeeseen?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Zyrtec voi aiheuttaa noita oireita, jos olet käyttänyt sitä pitkään. Sun kannattaa soittaa lääkärille ja tiedustella jotain toista lääkettä, koska saatat olla yliherkkä Zyrtecille.
Kyllä voi, ja aivan kamalia. Minä ainakin hyvä kun pysyn tuolilla, jos erehdyn ottamaan Zyrteciä. Ja nukkua pitään noin vuorokausi, ennenkuin alkaa tokenemaan. En nykyään haluakaan käyttää sitä ikinä.
Kiitoksia kaikista tiedoista. On kiva tietää, että se voi aiheuttaa tuollaisia oireita. En siis ole yksin oireiden kanssa.