Jos kaaso ei pääsekään häihin...

Epätoivoinen...

Eli tilanne on sellanen, et mun kaasolle, joka tässä tapauxessa on myös yxi elämäni tärkeimmistä ihmisistä sulhasen ohella, voi tulla este meidän hääpäivänä.

Hänen "työtilanteensa" voi muuttua kesän aikana, mikä tarkoittaa sitä, että työtä tulee olemaan viikonloppupainoitteisesti ympäri Suomea. Tottakai harmittaa se, että menettäisin parhaan kaason ikinä, mutta kuitenkin enemmän vielä harmittaa se, että hän ei olisi osa elämäni tärkeintä päivää.

Osa tietenkin ajattelee, että mitäs sitä nyt jo murehdit, kun ei se vielä ole varmaa.. No sen takia mietin, et sit tarvii jakaa hommaa muille ystäville ja varautua pettymyxeen. Ja voin kyllä tunnustautua hieman pessimistisexi :)

3

1484

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Älä murehdi suotta

      Minun siskoni ei päässyt häihimme, olihan se surku mutta ei maaimaa kaatavaa :) Nää on hyvin henkilökohtaisia asioita, jokainen kokee miten itsestä tuntuu. On vaan nieltävä pettymys ja harmiteltava hamaan loppuun :( Avioliitto joka tapauksessa kukoistaa ja se lohduttaa :)

    • ---

      häät ovat sinun ja sulhasesi päivä! ..mutta jos haluatte niin voittehan viettää myöhemmin vaikka "pikku-häät" pienellä porukalla joihin ystäväsikin pääsee.

      ps. toivottavasti kaasontehtäviä löytyy joku hoitamaan hääpäivänä, jottet itse joudu tulilinjalle.

    • sillä kaasolla

      oikein tehdään? Miksi semmoinen pitäisi mukamas olla?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      106
      2195
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      886
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      64
      801
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      790
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      706
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      511
      698
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      630
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      595
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      570
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      551
    Aihe