Eli tilanne on sellanen, et mun kaasolle, joka tässä tapauxessa on myös yxi elämäni tärkeimmistä ihmisistä sulhasen ohella, voi tulla este meidän hääpäivänä.
Hänen "työtilanteensa" voi muuttua kesän aikana, mikä tarkoittaa sitä, että työtä tulee olemaan viikonloppupainoitteisesti ympäri Suomea. Tottakai harmittaa se, että menettäisin parhaan kaason ikinä, mutta kuitenkin enemmän vielä harmittaa se, että hän ei olisi osa elämäni tärkeintä päivää.
Osa tietenkin ajattelee, että mitäs sitä nyt jo murehdit, kun ei se vielä ole varmaa.. No sen takia mietin, et sit tarvii jakaa hommaa muille ystäville ja varautua pettymyxeen. Ja voin kyllä tunnustautua hieman pessimistisexi :)
Jos kaaso ei pääsekään häihin...
3
1443
Vastaukset
- Älä murehdi suotta
Minun siskoni ei päässyt häihimme, olihan se surku mutta ei maaimaa kaatavaa :) Nää on hyvin henkilökohtaisia asioita, jokainen kokee miten itsestä tuntuu. On vaan nieltävä pettymys ja harmiteltava hamaan loppuun :( Avioliitto joka tapauksessa kukoistaa ja se lohduttaa :)
- ---
häät ovat sinun ja sulhasesi päivä! ..mutta jos haluatte niin voittehan viettää myöhemmin vaikka "pikku-häät" pienellä porukalla joihin ystäväsikin pääsee.
ps. toivottavasti kaasontehtäviä löytyy joku hoitamaan hääpäivänä, jottet itse joudu tulilinjalle. - sillä kaasolla
oikein tehdään? Miksi semmoinen pitäisi mukamas olla?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4858526Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1195840Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2564785Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli584625Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s704151Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1603930SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1713759- 901708
- 961241
- 47869