Eli tilanne on sellanen, et mun kaasolle, joka tässä tapauxessa on myös yxi elämäni tärkeimmistä ihmisistä sulhasen ohella, voi tulla este meidän hääpäivänä.
Hänen "työtilanteensa" voi muuttua kesän aikana, mikä tarkoittaa sitä, että työtä tulee olemaan viikonloppupainoitteisesti ympäri Suomea. Tottakai harmittaa se, että menettäisin parhaan kaason ikinä, mutta kuitenkin enemmän vielä harmittaa se, että hän ei olisi osa elämäni tärkeintä päivää.
Osa tietenkin ajattelee, että mitäs sitä nyt jo murehdit, kun ei se vielä ole varmaa.. No sen takia mietin, et sit tarvii jakaa hommaa muille ystäville ja varautua pettymyxeen. Ja voin kyllä tunnustautua hieman pessimistisexi :)
Jos kaaso ei pääsekään häihin...
3
1470
Vastaukset
- Älä murehdi suotta
Minun siskoni ei päässyt häihimme, olihan se surku mutta ei maaimaa kaatavaa :) Nää on hyvin henkilökohtaisia asioita, jokainen kokee miten itsestä tuntuu. On vaan nieltävä pettymys ja harmiteltava hamaan loppuun :( Avioliitto joka tapauksessa kukoistaa ja se lohduttaa :)
- ---
häät ovat sinun ja sulhasesi päivä! ..mutta jos haluatte niin voittehan viettää myöhemmin vaikka "pikku-häät" pienellä porukalla joihin ystäväsikin pääsee.
ps. toivottavasti kaasontehtäviä löytyy joku hoitamaan hääpäivänä, jottet itse joudu tulilinjalle. - sillä kaasolla
oikein tehdään? Miksi semmoinen pitäisi mukamas olla?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1502064Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3071759- 931577
Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois801231Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001220- 671160
- 251081
- 481017
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73976Maalaisliiton nuorilta paljon puhuva idea
Taas vongataan lisää tukea... kehdosta hautaan! Maalaisliiton nuoret aka Keskustanuoret haluaa Suomeen valtiollisen dei23957