apua(finni ongjelma)!!!!

oon käytäny yhtä akne lääkeainetta ehkä 3 viikkoo
enkä oo nähny paljookaa eroa. Ja ku oon vielä ihastunu yhteen mun luokkalaiseen tyttöön (oon poika) mut luulen ettei kukaan vois tykätä musta ku finnei on sen verran.
1458
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

.. lääkärille vain juttelemaan. Aineet ei ehkä vaikuta ihan hetkessä kun ne finnitkään ei ehkä tule päivässä.

Tsemppiä, kyllä sen ihastuksen vielä pyydystät :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tarvittais kirjoitti:

oon käytäny yhtä akne lääkeainetta ehkä 3 viikkoo
enkä oo nähny paljookaa eroa. Ja ku oon vielä ihastunu yhteen mun luokkalaiseen tyttöön (oon poika) mut luulen ettei kukaan vois tykätä musta ku finnei on sen verran.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu