Arto Bryggare itki ja valitti julkisesti kohtaloaan, kun ei pääsyt läpi vaaleissa. Onko tietoa hakeutuiko hoitoon vai mitä tekee, kun ei ole ruikuttavasta paskasta kuulunut mitään?
Onko
jo hoidossa?
2358
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kun meni hyväpalkkainen duuni alta .Helpolla saatu raha .Eikös sille tule eläke siitä työstä ,eläke on suurempi kun tavallisella eläkeläisellä.Olis tyytyväinen vaan.Se on väärin että saavat eläkkeen vaikka ei ole eläke ikäkään.Kyllä ovat hoitaneet omat edut hyviksi kun ovat niskan päällä.
ole isompi kuin suomalaisen keskipalkka. Suomalaisten eläkkeet jäävät kansanedustajien eläkkeistä kauaksi jälkeen.
Tällainen käsitys minulla on.
Mutta eikö Bryggare edelleen ole kunnallispolitiikassa mukana? Tuleehan sieltäkin rahaa. Eikä se aina ole rahasta kysymys, on siinä edustajan paikassa paljon muutakin kuin palkka.