Mikä nimissä niin viehättää? Teininä suunniteltiin lapsille nimiä, vaikka osa oli epävarma tekeekö edes niitä lapsia koskaan. Tälläkin palstalla on paljon provoja ja paljon keskustelijoita, joille se ei ole ajankohtaista. Muistan, että lapsenakin uuden nuken saadessa oli hauskinta keksiä sille nukelle nimi. Kaikilla pehmoleluillanikin oli jokin ihmisen nimi.
Mikä sinua viehättää? Minä en osaa sanoa, mutta kastepalstat pitää lukea aina.
Mikä sinua viehättää? Minä en osaa sanoa, mutta kastepalstat pitää lukea aina.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Sama, luen aina kaikki kastetut-palstat ym.
Joku siinä on kun viehättää..En tiä..Nimet vaan on ihania :DD. (Omat lasten nimet moneen kertaan suunniteltu, vaikka lapsia tässä iässä ei vielä ole..)
kiinnostunut nimistä ja niiden taustoista
Kastetut tulee aina luettua
Ne ovat vaan niin ihania;DD
kiinnostaa. En osaa sanoa miksi. En kuitenkaan jaksa olla ihan ylenpalttisen innostunut niistä, esim. noihin nimileikkeihin en todellakaan vastaile, mutta joitain ehdotuksia saatan joskus kysyjälle heittää.