asiakaspalvelu-ja tietohallinta

kysyisin työssäoppimisjaksoista ja siitä ,oletteko päässeet helposti töihin kiinni opiskelun jälkeen?
1540
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

koulutus oli ainakin meillä hyvin monipuolinen, puoliksi polikliinista sairaanhoitoa ja puoliksi tietotekniikkaa ja asiapaperikoulutusta. Jaksoon kuului pari harjoittelua ja se viimeinen sitten näytön kera.
Sain töitä helposti yksityiseltä ja palkka oli hyvä. Osastosihteerin töitä on jonkun verran tarjolla. Vastaanotolle ei ole kovin paljoa töitä tarjolla. Tulevaisuudessa sähköiset asiakirjat yleistyvät. Tämä ei ole siis oikein tulevaisuuden ammatti, mutta toimii oikein hyvänä pohjana, jos haluat jatkaa esim.sosionomiksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aikuisopiskelijana kirjoitti:

kysyisin työssäoppimisjaksoista ja siitä ,oletteko päässeet helposti töihin kiinni opiskelun jälkeen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu