C5 kytkin

hoi,

onko citikkaväellä käsitystä uuden c5:n kytkimen toiminnasta? kun tuntuu ravistavan niin vimmatusti liikkeelle lähdettäessä? mitä alhaisemmat kierrokset, sitä pahemmin ravistaa.
onko ok?
41247
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Oliskohan tuotantolinjalla (taas) käynyt töppi, mennyt öljytippa tai pari kitkapinnalle => ravistusta. Yritä polttaa sitä pois, liu'uta kytkimellä kunnes haisee palaneelle ja kokeiles sitten, en tiiä auttaako mutta eipä luulis ravistelun pahenevankaan.

Äänestä

taipumusta.

Äänestä

Minunkin -05 2,0 tekee samaa. Täytyy annostella kaasua niin, että kierroksia on riittävästi. Ei tarvitse onneksi huudattaa. Olisikohan se ns. ominaisuus.

Äänestä

taitaa siis muillakin ravistella?
aion kyllä käydä näyttämässä huollossa mitä sanovat, kun on tuo tehdastakuukin vielä voimassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ceefemma kirjoitti:

hoi,

onko citikkaväellä käsitystä uuden c5:n kytkimen toiminnasta? kun tuntuu ravistavan niin vimmatusti liikkeelle lähdettäessä? mitä alhaisemmat kierrokset, sitä pahemmin ravistaa.
onko ok?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu