onks teist kukaan kuullu täst uudest bändist dizzystä? se yhdistää japanilaisen ulko-olemuksen ja länsimaisen soundin.. niitten musa on aika popahtava. etelä-saimaas oli dizzyn kuva ja kuvateksti "hard pop, hallelujah", että on siin jotain vähän hardimpaakin. bändin kokoonpanokin on melko feromonipitoinen: neljä vähän alle parikymppistä muijaa ja yks jätkä. siis ei kovin periteinen.
Se niitten eka sinkku "one good reason" oli aika hyvä, kuuliks kukaan sitä radios??musavideokin olo pöyriny voicella jossain vaihees.
bändistä lisää: www.dizzy.fi
kertokaa mielipiteenne?
dizzy
bang bang bang
3
1073
Vastaukset
- jee
Mitä tää teke Negativen palstalla?
No ihan ok soundi, mutta laulajan sopisi paremmin johonkin Nylon Beattiin inisemään.- HJAMOR
Dizzyn rockissa on munaa !
- lulz.. ha
HJAMOR kirjoitti:
Dizzyn rockissa on munaa !
surkee bändi jotai bitchei
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja15520124Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant428384Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va546118SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1765742Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot264768Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124457HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.754383Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm754160"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153740Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.1071593