Kaurismies ja oinasnainen

Nimetön

Onko mitään toivoa? Olen itse oinasnainen ja suututan kauriin usein, joka sitten mykkäileekin viikkoja. Välillä menee lämmittään exäänsä koska "luulee, etten halunnut enää jatkaa hänen kanssaan".

10

4476

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • never gonna happen

      ...usko pois, oinas on tulinen, kauris viileä ja hidas syttymään... epäonnistuu varmasti.

    • mutta joudut kouluttaan

      itseäs aika lailla. Mikä sun nousumerkki on? Mulla on aurinko oinas ja nousu neitsyt ja mä luulen, et se neitsytosasto vetoo mun kauriiseen naisellisuudella. KaurisM on aikuistuneen naisen mies. Jos oot kovin nuori ja kärsimätön tulinen oinas, voi olla vaikeeta kauriin kanssa. KaurisM:llä tuppaa oleen usein itseään hiukan vanhempi nainen, semmoinen joka pystyy antaan kauriille tilaa eikä vaadi sitä jatkuvasti tunteistaan tilille. Jos haaveilet tunteensa helposti ilmaisevasta ja sinulle ihailuaan osoittavasta miehestä, unohda kauris. Kauris on hitaasti syttyvää sorttia, puhuu tunteistaan säästeliäästi, mutta rakastuttuaan on sitkeä ja ehkä uskollinenkin.

    • nimetön II

      Olen itse kaurisnainen ja rakkaani on oinasmies. Ei se niin vakavaa ole:) kaurisihminen on aina epäileväinen kaikessa ja varautunut, on Sulla toivoa, Sinun täytyy vain kertoa monta kertaa että tahdot jatkaa hänen kanssaan...Iloa elämääsi!

    • Kokemusta löytyy

      Tästä ei tule mitään ellet sinä oinaana pysy tasaisena ja kestä itsekästä kaurista. Kauris ei kestä mitään oikuttelua eikä pysy impulsiivisen oinaan tahdissa. Itse en kestänyt suhteessa ainaista varuillaan oloa. Kenenkään muun pallontallaajan takia en ole yhteensäkään itkenyt niin kuin tämän kauris-miehen takia. En takuulla sekaannu enää yhteenkään kauriiseen tämän sopan jälkeen. Missä on kauriin kyky ajatella itsensä lisäksi edes vähän muita?? Myönnän että olen katkera (ennen kuin joku hyväkäs niin tähän alle kirjoittaa ;) )

      • Kaurismies

        Jaahas, ihmetyttää mistä te löydätte nuo itsekkäät kauriit jotka ei pidä impulsiivisesta ja oikukkaasta oinaasta. Mulle ainakin, te tuotte valoa ja toimintaa tähän muuten niin harmaaseen kaurismiehen arkeen! : ) Onneksi jumala loi naisen, Oinasnaisen! ; )


      • millään...

        ..jep, myös kauriin kanssa päätä seinään hakanneena oinaana voin vinkata, että läheppä kälppimään, ennekuin on liian myöhästä ja saat siipees. ei onnistu millään... oinas yrittää setviä sotkut ja olla reheellinen vaikka henki menis, mutta kauriit... *&¤##*#! eipä juuri muuta sanottavaa.
        sydän särkyi, kun kundi katos elämästä ilman selityksiä tai kunnollista pistettä jutulle. eipä paljon auttanut, että ainoo pyyntö oli, että jos lakkas diggailemasta, niin olis mies ja sanois suoraan.
        minkäs teet, on meille oinasneideille niitä parempiakin. (ja ehkä tää mun kohtaama kaurisäijä oli vaan akanana herkullisten jyvästen joukossa, eli ehkäpä muut kauriit on hellämielisiä, luotettavia ja niiltä löytyy rohkeutta kertoa, kun rakkaus loppuu...) ja katkeroitua en uskalla, mutta vihanen pitää vähän ollaki, etteivät kävele sitten jatkossakin yli ja pissaa meidän sulosten ja hempeiden juttujen päälle.


      • shitsontiainen
        millään... kirjoitti:

        ..jep, myös kauriin kanssa päätä seinään hakanneena oinaana voin vinkata, että läheppä kälppimään, ennekuin on liian myöhästä ja saat siipees. ei onnistu millään... oinas yrittää setviä sotkut ja olla reheellinen vaikka henki menis, mutta kauriit... *&¤##*#! eipä juuri muuta sanottavaa.
        sydän särkyi, kun kundi katos elämästä ilman selityksiä tai kunnollista pistettä jutulle. eipä paljon auttanut, että ainoo pyyntö oli, että jos lakkas diggailemasta, niin olis mies ja sanois suoraan.
        minkäs teet, on meille oinasneideille niitä parempiakin. (ja ehkä tää mun kohtaama kaurisäijä oli vaan akanana herkullisten jyvästen joukossa, eli ehkäpä muut kauriit on hellämielisiä, luotettavia ja niiltä löytyy rohkeutta kertoa, kun rakkaus loppuu...) ja katkeroitua en uskalla, mutta vihanen pitää vähän ollaki, etteivät kävele sitten jatkossakin yli ja pissaa meidän sulosten ja hempeiden juttujen päälle.

        ol mullakin..oli niin hyvä ja hellä ja huomaavainen, mutta yhtäkkiä, kun aloin hieman minäkin haluamaan jotain selkyyttä suhteesta, jäbä(n.50v) otti ja hävis, mitään selittämättä.

        Raukkamaista, ei- aikuismaista, laskelmoivaa, välinpitämättömyyttä, itsekkyyttä, oman hyödyn tavoittelua,pettämistä(useampi kierrossa) himon sekä tarpeiden täyttämistä muista välittämättä..

        Ja sekun sanotaan että ,kauris voittaa kisailussa aina, vie loppupisteet, totta hemmetissä vie, koska omaa vahvasti edellä mainitsemani luonteepiirteet, ei hänellä mene aikaa tunteiluun vaan pahuudella on tuolloin kaikki energia..muilla sentään empatia, sympatia, omatunto on mukana...

        Ja kun lukee että, täytyy antaa aikaa, malttia, lässynlässyn kauriille, muuten kopistaa karkuun, ja paskat, luonnevikaisia ja monia, eihän meille muillekkaan tarvitse antaa normaaleissa tunneasioissa erikoiskohtelua.

        Harmi kun tämän merkin kohdalla on paljon vastaavia tapauksia :(

        Kaipa siellä on niitä hellytäviäkin turilaita;)


    • oinasnainen87

      En tiedä kuin kauan te muut olette olleet kaurismiesten kans yhdessä, mutta ajattelin kertoa oman kokemukseni. Olen ollu nyt 7v kaurism.n kans ja hyvin on menny. Ainahan niitä on ylä- ja alamäkiä parisuhteesa. Ns,Omani on kyllä melkoinen jästipää, että pitää osata antaa periksi, mutta niin pitää kyllä hänelläkin. Saas nähdä miten tulevaisuudessa käy, toistaiseksi ainakin hyvin on pyyhkiny. Muistakaa että ihmiset on erilaisia, horoskoopista viis......

    • ninuliini

      mulla on toisenlainen tilanne.. olen tapaillut oinasmiestä joka on suututtanut minut, kauriin jo moneen otteeseen.. ja niinä hetkinä olen ajatellut että hän ei tahdo mitään, annan olla.. ja tätä on itseasiassa jatkunut tapaamisesta saakka.. kyllä jotain perää näissä horoskoopeissa täytyy olla... x)

    • kauriin sielu

      Vai että sellaisia kaurismiehent ovat.. kuulkaas tyttelit. haistakaa.. kukkanen. Mä olen kauris ja vaimoni oinas. Te vaan ootta Niin pirun tyhmiä että vaikka teidän eteen kylväisi ruusun terälehtiä niin te olette heti niin epäluuloisia ja oletatta kaikkien tavoittelevan silloin jotain itsekästä. Olen järjestänyt vaimolleni useasti vuodessa erillaisia kohokohtia, niin eikö mitä. se sama paskan jauhanta jatkuu. Mä kysyin häneltä mitä hän on tehnyt minun vuokseni? Hän vastasi: Lapset. siivonnu kodin pessyt pyykit jne jne. Kuitenkin yhtälailla minäkin niitä teen ja en kuitenkaan korosta/maraja niistä omista "miehen hommista" että teen ne rakkaudesta häneen. paskan v*%¤#! Mä oon kuulemma niin omaan napaan tuijjottelija että hän meni ihan kylmäksi. siis tulinen oinas ja kylmä. HAH. mulle ehkä . Nyt tänä kesänä käytiin norjassa pyörällä kahdestaan. Järjestin kaikki siis ihan kaikki.. hänen tarvitsi vaan hypätä kyytiin ja istua ja nauttia. Matkan jälkeen kuulemma en aatellu matkallä häntä ollenkaan. Hän oli NIIN kipiänä ja katki. ja mä vaan ajoin. enkömä nähny?? ohan oinaalla suu. miksi ei aukaise, kun muuten päästelee tollaasii sammakoita suustaan.. Seksi oinaan kans. voi taivas milloinkahan viimeksi..? kaksi viikkoa? kolme? entä sitä ennen..? kaks kuukautta?? kolme? ei muista.. tänä vuonna n. ehkä kolmesti. Alkaa jo naapurin tanttakin näyttään sexyltä. vaikka kasvattaisin seittemän muuta ukkoa tohon ravaamaan niin siltikään mun oinas vaimoa ei miellytä. ai miksi? no siksi ko ne miellyttää niin perkeleesti että ihan vidu''''' Pohjalaanen sanoisi silloin oinaan suulla että: Mikäs v*&%u nyt on ko ei ahista.. siinä teille oinas. Kahtelkaa peiliin tyttäret.. mä teen sitä koko ajan... Yritän etsiä lisää itsestäni vikoja. On vaan joka kuukausi ainavaan hankalampaa.
      Ps sori vuodatus ja kirjoitus virheet. En tohi lukee läpi, jäisi pian vastaamatta.. hehheh.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      176
      5027
    2. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      15
      1670
    3. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      62
      1605
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      122
      1470
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      9
      1353
    6. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      49
      1080
    7. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      96
      1074
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      297
      942
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      190
      915
    10. Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman teki erikoisen ratkaisun!

      Dannyn "ex-käly" Jennika Vikman paljasti uudet kujeet. Hän on mukana kohutussa Sointu Borg & Tyrkyt -realityssä. Jääkö
      Suomalaiset julkkikset
      7
      760
    Aihe