Onko kukaan menossa tänä kesänä Samokselle niin että hotelli varataan vasta paikanpäällä. Eli pelkät lennot sinne ja ja sieltä valitsee hotellin.
onko kukaan Samokselle
4
634
Vastaukset
Kyllä, meillä on syyskuussa varattuna ainoastaan lennot Hki-Samos-Hki. Tarkoitus on jatkaa samana päivänä seuraavalle saarelle ja hypellä kaksi viikkoa. Pari viimeistä yötä vietämme Samoksella. Pythagorionissa on ihan mukavia majoituksia, harmi vain että suosikkimme SamosRooms taitaa olla täyteen varattu. Ohessa pari vinkkiä majoituksesta.
www.samosrooms.com
Hotel Polikrates, os. Likourgos Antonousos Pythagorio Samos
Pansion Boulas, Pythagorio Samos, puh. ( 30) 0273 61277- tuppuraiset
Onnistuuko heinäkuun puolessa välissä saamaan huoneen jostakin meren läheltä, vai ovatko kaikki loppuunmyytyjä. Koitetaan mennä riskillä ja toivottavasti saamme huoneen jostakin.
Oletteko koskaan ollut heinäkuussa siellä kun alkaa olemaan se sesonki aika.
Netistä olemme koittaneet etsiä hotellia, mutta ei ole löytynyt hinta laatusuhteeltaan hyvää.
Tämän vuoden budjetti on vähän tiukka joten mahdollisimman halvalla olisi saatava se asuminen. Tietysti mukavinta olisi jos sen saisi vielä pienillä mukavuuksilla, parveke jonkinlaisella näköalalla ja keittomahdollisuus. - heinäkuussa
tuppuraiset kirjoitti:
Onnistuuko heinäkuun puolessa välissä saamaan huoneen jostakin meren läheltä, vai ovatko kaikki loppuunmyytyjä. Koitetaan mennä riskillä ja toivottavasti saamme huoneen jostakin.
Oletteko koskaan ollut heinäkuussa siellä kun alkaa olemaan se sesonki aika.
Netistä olemme koittaneet etsiä hotellia, mutta ei ole löytynyt hinta laatusuhteeltaan hyvää.
Tämän vuoden budjetti on vähän tiukka joten mahdollisimman halvalla olisi saatava se asuminen. Tietysti mukavinta olisi jos sen saisi vielä pienillä mukavuuksilla, parveke jonkinlaisella näköalalla ja keittomahdollisuus.Saapuessani saarelle minulle tarjottiin melkein saman tien majoitusta, siisti huone hyvällä sijainnilla 25 euroa/vrk. Halvimmillaan olivat tietääkseni 20 euroa/vrk, ja kyllä aina jostain löytyi kysymällä!
- tuppuraiset
heinäkuussa kirjoitti:
Saapuessani saarelle minulle tarjottiin melkein saman tien majoitusta, siisti huone hyvällä sijainnilla 25 euroa/vrk. Halvimmillaan olivat tietääkseni 20 euroa/vrk, ja kyllä aina jostain löytyi kysymällä!
Tarjottiinko niitä satamassa vai missä ja missä satamassa.
Olisipa mukavaa jos tuohon hintaan saisi hyvän huoneen ja vielä hyvältä paikalta. Oliko ne tarjotut majoitukset mistä kaupungista, vai oliko vaihtoehtoisesti eri kylistä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1501479
- 104911
- 75723
- 51625
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa15573ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40504Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m156472Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..44462- 26409
Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;185402