Keulaportaat

Mistä pääkaupunkiseudulta saisi ostettua/teetettyä veneen keulaportaat? Mitä portaista kannattaa maksaa? Kiitos vastauksista jo etukäteen.
41873
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat
  • joskus vuosituhannen vaihteessa vanhat meni solmuun, ostin ko. firmasta uudet. Vahvat, helposti säädettävät (pituus/kaltevuus), ei ole menny rahat hukkaan

    Äänestä

painekyllästettynä maksaa noin 1,5 €/m, niin sulla menee patikkaa sellanen 3,2 m, vähän nauloja ja sit sellaset kannattimet, jolla ripustat tikapuut keulakaiteeseen, Et sanoisin, 15 € teet ne itte, paljoo enempää en menis maksamaan. Ite tehdyt on vahvat ja oikeen painekyllästetystä tehdyt, ja viel ku oot itte tehnyt, osaat korjata jos hajoo.

Äänestä
  • Miten pattingista tehdään teleskooppitkkaat?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


... kirjoitti:

Mistä pääkaupunkiseudulta saisi ostettua/teetettyä veneen keulaportaat? Mitä portaista kannattaa maksaa? Kiitos vastauksista jo etukäteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu