Orikaso ruoka-astiat

Kävin varuste netin sivuilla ja siellä oli jouku uusi Orikaso ruoka-astiasetti joka on littee ja taitellaan jotenkin kasaan. Onko kenelläkään mitään tietoa siitä? onko siitä mihinkään? Ei ollu edes kallis joku reilu 10 €.
2517
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mulla on ollu sellaset käytössä jo jonkun aikaa, kaveri toi englannista tuliaseksi. Ovat tehneet jotakin muutoksia, sillä mun lautanen on erinäköinen, siinä on semmoset "niitti" millä saa kiinni kulmista. Oon pessy ne koneessa moneen kertaan, eikä ne ole menneet miksikään. Todella helppokäyttöiset, menee kyllä hetki aikaa kunnes tajuaa sen taittelemisen. Suosittelen, jos on vähän tilaa missä kuljettaa tavaroita. Ite pyöräilen todella paljon, joten on tosi kätevät pyörälaukussa.

Äänestä
  • ... Syon suoraan kattilasta!
    Säästyy siinäkin tilaa ja grammoja...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


santtu kirjoitti:

Kävin varuste netin sivuilla ja siellä oli jouku uusi Orikaso ruoka-astiasetti joka on littee ja taitellaan jotenkin kasaan. Onko kenelläkään mitään tietoa siitä? onko siitä mihinkään? Ei ollu edes kallis joku reilu 10 €.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu