Mistä parempi akku N95:een?

Ei se alkuperäinen mitään kestä. Onko jo parempia tarvikeakkuja markkinoilla?
3638
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Joo, oma akku kestää päivän (950mAh). Ainakaan Nokialta ei ole isompaa. Kaivattaisiin kyllä, vaikka puhelimesta tulisikin palsumpi...

Äänestä
  • Akun kestoa voi pidentää aika paljon kun ottaa päältä kaikki sellaiset virtaa kuluttavat asetukset joita ei välttämättä tarvitse. Siis jos ei ole bluetooth-laitteita, laita sen jatkuva etsintä pois päältä. Sen saa kyllä takaisin nopeasti kun tarvitsee. Samoin kanntaa otta WLAN-verkkojen etsintä pois päältä. Ohjelmiston päivitys uusimpaan auttaa kuulemma myös.

    Äänestä

  • N-MAN kirjoitti:

    Akun kestoa voi pidentää aika paljon kun ottaa päältä kaikki sellaiset virtaa kuluttavat asetukset joita ei välttämättä tarvitse. Siis jos ei ole bluetooth-laitteita, laita sen jatkuva etsintä pois päältä. Sen saa kyllä takaisin nopeasti kun tarvitsee. Samoin kanntaa otta WLAN-verkkojen etsintä pois päältä. Ohjelmiston päivitys uusimpaan auttaa kuulemma myös.

    Kaikki nämä mahdolliset toimenpiteet on suoritettu viimosen päälle. Vielä lisäisin jo mainitsemiisi tuon 3G asetuksen kytkemisen asetukseen GSM. Jatkuva 3G:n haku on virtasyöppö. Siiyäkin huolimatta en pärjää akulla koko työpäivääni! Paska mikä paska! Akulle ON tehtävä jotain!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


navi N95 kirjoitti:

Ei se alkuperäinen mitään kestä. Onko jo parempia tarvikeakkuja markkinoilla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu