Missä vaiheessa voi kiinteää vesimaksua maksavana vuokralaisena vetää herneet nenukkiin vesikatkoksista? TAAS vesi poikki ilman etukäteisvaroitusta, pyykkiä pitäisi pestä ja siivota, ruoka vaatii keittämistä, suihkuun ei pääse. Edellinen yllätyskatkos kesti kuusi tuntia ja sitä aiemmin oli etukäteen varoitettu katkosta; sen piti kestää kolme tuntia, kesti seitsemän.
Luojan kiitos minulla ei ole esimerkiksi vauvan pyllyä pestävänä tai muuta yhtä akuuttia, selviän kyllä hengissä. Mutta joskus alkaa niin sanotusti harmittaa.
Luojan kiitos minulla ei ole esimerkiksi vauvan pyllyä pestävänä tai muuta yhtä akuuttia, selviän kyllä hengissä. Mutta joskus alkaa niin sanotusti harmittaa.
Vastaukset 2
Vanhimmat
voit toki vaihtaa yhtiötä vapaasti, jospa vaikka VVO:lla olisi parempi vedenjakelu.
Jos sen sijaan asut omistusyhtiössä niin seuraavassa yhtiökokouksessa voit kysyä mistä tämä jatkuva vesijakelun keskeytys johtuu? Sitten kun isännöitsijä kertoo sinulle ettei kalustesulkuja ole asennettu eikä linjasulut enää pidä et varmastikaan vastusta pientä remonttia asian tiimoilta. Jos isännöitsijä kertoo katkojen johtuvan verkoston vuodoista et sitten varmastikaan vastusta putkiremonttia.
Kukaan ammattilainen ei huvikseen laita vedenjakelua poikki, vaikka tiedottaisit kuukausi etukäteen saat selittää yksi kerrallaan jokaiselle kotona olevalle asukkaalle miksi vesi on poikki.
Rempatkoon mitä haluavat, mutta eikö sitä hommaa voisi tehdä kerralla kunnolla tai edes parissa otteessa, eikä melkein joka saakelin viikko? Siihen en keksi mitään järkevää selitystä.
Ja jos hyvissä ajoin (muutama päivä) etukäteen katkosta ilmoitetaan, minä en kysele. Tottakai pitää rempata. Mutta jatkuvasi ja usein ilmoittamatta...